1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin madencilik havuzuna siber saldırı! Zarar ne kadar?

Bitcoin madencilik havuzuna siber saldırı! Zarar ne kadar?

Bitcoin madencilik havuzuna siber saldırı! Zarar ne kadar?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan BIT Maning’in yan kuruluşu BTC.com siber saldırıya uğradı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin madencilik havuzuna siber saldırı! Zarar ne kadar?

Bitcoin madenciliği, ikinci çeyrekten bu yana kripto pazarındaki son çöküşlere kadar en karlı işlerden biri olarak dikkat çekiyordu. Kripto para ekosistemindeki en büyük sorunlardan biri de karlı olan bu alanlara yapılan siber saldırılar.

Bitcoin madencisi BIT Mining Ltd., bu ayın başlarında şirketin yan kuruluşu BTC.com bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldığını açıkladı. Saldırı sonrasında oluşan kaybın 3 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

İlgili: Bitcoin madencilik havuzu  nedir, ne faydası var?

BIT Mining, varlık değerinde yaklaşık 2,3 milyon dolar kaybetti. Öte yandan, madencilik havuzu BTC.com’un müşterileri, belirli kripto paralarının çalınması nedeniyle yaklaşık 700.000 dolar kaybetti.

BIT Mining, olayın Çin’in Shenzen kentindeki kolluk kuvvetlerine bildirildiğini ve soruşturma başlatıldığını duyurdu. Şirket ayrıca tüm çabasını çalınan dijital varlıkları kurtarmak için harcayacağını duyurdu. Şirket ayrıca güvenlik önlemlerini artırdığını açıkladı.

“Bu siber saldırıyı tespit etmenin ardından şirket, bilgisayar korsanlarını daha iyi engellemek için birçok teknolojiyi uygulamaya koydu. BTC.com şu anda işini her zamanki gibi yürütüyor ve dijital varlık hizmetleri dışında müşteri fonu hizmetleri etkilenmedi.”

Dünyanın en büyük yedinci Bitcoin madencilik havuzu olan BTC.com, günlük bazda yaklaşık %2,5 hakimiyete sahip. Şuana kadar üretilen Bitcoin’in %5,1’ine katkıda bulundu.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.824 dolardan işlem görüyor. BTC son 24 saat içerisinde yatay bir görünüm verdi. Kripto paranın piyasa değeri 323 milyar dolar. Lider kripto para biriminin piyasa hakimiyet oranı ise %39,9.

İlgili: Bitcoin teknik anlizi

Bitcoin fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Bitcoin

 

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: