okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu haberdeki çelişkiyi yakalayın: Bitmain Çin’e yaptığı Bitcoin donanımı satışını durdurdu!

Ünlü Bitcoin madencilik şirketinden dikkat çeken rapor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’de Bitcoin madencilik faaliyetleri yasaklandı. Bitcoin madenciliği donanım üreticisi Bitmain artık Çin anakarasından gelen siparişleri teslim etmeyecek. Detaylar haberimizde.


Bu haberdeki çelişkiyi yakalayın: Bitmain Çin’e yaptığı Bitcoin donanımı satışını durdurdu!

Çin’de Bitcoin madencilik faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından büyük bir bölümü Çin’i terkederek kendilerine yeni lokasyonlar buldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı eyaletler ve özellikle Kazakistan madencilerin yeni durakları oldu. Çin yasaklarının Bitcoin hash oranlarında büyük düşüş yaşandı ve piyasa olumsuz etkilendi. Madenciler sorunun üstesinden hızlı bir şekilde gelmeyi başardı ve yeni lokasyonlarda çalışmaya devam etti.

Bkz: Bitcoin madenciliği nedir? Nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliği donanım üreticisi Bitmain’de Çin’deki düzenlemelere uyacağını ve artık makinelerini anakara Çin adreslerine teslim etmeyeceğini duyurdu. Pekin merkezli firma haberi pazartesi günü duyurdu. Pazartesi gününden itibaren yurt içi teslimatı askıya alacağını, ancak denizaşırı işlerin her zamanki gibi devam ettiğini söyledi.

Bitcoin madencilik

Çin madencilik donanımlarını üretecek ancak Bitcoin madenciliği yapılması ülkede yasak. Çin pazarı Bitmain’in satışlarının 2017 yılında %50’sini 2018 yılında ise %40’ını oluşturuyordu. Bu karar ile şirketin Çin pazarındaki payı sıfırlanmış oldu. Kuzey Amerika’da madencilik operasyonları arttığı için şirketin gelirleri etkilenmeyebilir.

Çin’de madencilik evlerde yapılıyor!

Çin’de grafik işleme üniteleri (GPU’lar) ile yapılan evde madencilik artıyor. Çinli yetkililer gizli madencilik faaliyetlerini tespit etme konusundaki önlemlerini güçlendiriyor.

Çin’in Jiangsu eyalet hükümeti yakın zamanda yerel enerji tüketimi ve madencilik havuzu IP trafiği hakkında bir soruşturma yürüttü. Eyalette madencilik faaliyetlerinden şüphelenilen ve 260.000 kilovat saat enerji tüketen 4.502’den fazla IP adresi tespit etti. İlginç bir şekilde, bu madencilik IP adreslerinin %21’inin devlet kurumları, devlet okulları ve işletmeler olduğu belirlendi.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.