fbpx
  1. Anasayfa
  2. İncelemeMadencilik
  3. Senator Ted Cruz’den Bitcoin madencilerine müthiş çağrı

Senator Ted Cruz’den Bitcoin madencilerine müthiş çağrı

Senator Ted Cruz’den Bitcoin madencilerine müthiş çağrı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de Cumhuriyetçi Texas senatörü Ted Cruz, Bitcoin madenciliği için önemli bir çağrıda bulundu.

Senator Ted Cruz’den Bitcoin madencilerine ilginç çağrı

Ultra cumhuriyetçi fikirleri yanında renkli kişiliği ile öne çıkan Senatör Ted Cruz, Texas‘da petrol kuyularının atık maddesi olarak çıkan doğal gazın, yakılarak imha edilmesi yerine, Bitcoin madenciliğinde kullanılabileceğini söyledi.

8 Ekim’de Texas’ta yapılan “Blockchain Summit”te konuşan Senatör Cruz, petrol çıkarımı sırasında açığa çıkan doğal gazın Bitcoin madenciliğinde kullanılabileceğini düşünüyor. Cruz konuşmasında şöyle söyledi:

 

Boşa giden gaz değerlendirilebilir, Bitcoin için muazzam bir fırsat…

 

ted cruz bitcoin madenciliği

 

Texas Bitcoin madencilerinin başkenti oluyor

Senatör Cruz, Texas’ta bulunan petrol kuyularından, yan ürün olarak çıkan, doğalgazın ekipman eksikliği nedeniyle boşa gittiğini vurguluyor.

Cruz Bitcoin madencilerine şu çağrıda bulunuyor;

 

…Bu enerjiyi Bitcoin madenciliğinde kullanın. Bu işin güzel kısmı ise; bunu yaptığınız anda, doğal gazı boşa yakmak yerine, onu kullanışlı bir hale getirerek çevreye büyük ölçüde yardımcı oluyorsunuz.

Ted Cruz, son olarak Bitcoin madenciğinin Texas’ın önemli sorunlarından biri haline gelen elektrik hatları konusunda da etkili olabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

 

Beş yılın içinde Bitcoin madenciliğinin enerji şebekesinin esnekliği üzerinde de çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum.

 

Bitcoin madenciliği, Çin’in Mayıs ayında endüstriyel Bitcoin madencilik firmalarına yönelik baskısını takiben Texas eyaleti için kilit bir sektör haline geldi.

Birçok madenci ucuz ve bol yenilenebilir kaynakları için Texas’a dönerken, diğerleri ucuz yeşil elektriğe erişmek için Kazakistan, Norveç ve Kanada’yı tercih etti.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 61,007.00

ilgili: Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.