1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin borsa akış verilerinden ralliye büyük destek!

Bitcoin borsa akış verilerinden ralliye büyük destek!

Bitcoin borsa akış verilerinden ralliye büyük destek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son zamanlarda Bitcoin borsa akışlarını gösteren veriler, en büyük kripto para için büyük bir rallinin yakın olduğuna işaret ediyor!

Bitcoin borsa akışları herşeyi anlatıyor!

Borsalara giren ve borsalardan çıkan Bitcoin (BTC) miktarı, yatırımcıların ne düşündüğü hakkında önemli ipuçları vermeye devam ediyor. Bu metrikler genellikle boğa veya ayı piyasasında belirli bir trend izler ve piyasada bir değişiklik olduğunda ise sapma gösterir. 

Bu sefer piyasanın yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte, Bitcoin borsa akışlarına bakıldığında, ortaya oldukça olumlu bir tablo çıkıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de borsalardan cüzdanlara çekilen Bitcoin oranlarının artmaya devam etmesi.

Bitcoin borsa akış verilerinden ralliye büyük destek!

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaları harekete geçirecek göstergeler!

Borsalardan çıkan Bitcoin miktarı artıyor!

Geçen hafta, Bitcoin fiyatı yükseliş trendine girdi. Pazartesi günü başlayan bu toparlanma, dijital varlığın nihayet son üç ayda ilk kez 47.000 doların üzerine çıkmasını sağladı.

O zamandan beri, bu tür bir toparlanmanın ne kadar sürebileceği konusunda yapılan spekülasyonlar çoğaldı. Bu nedenle analistler, yatırımcıların alım veya satım yapıp yapmadığını anlamak için borsa giriş ve çıkışları gibi metriklere daha dikkatli bakmaya başladı.

Bitcoin için rakamlar istikrarlı bir ralliye işaret ediyor. On chain verilere bakıldığında, borsa çıkışlarının hala girişleri büyük bir farkla geride bıraktığı görülüyor. 

İlgili: Bitcoin ilikit arzı zirvede, BTC fiyatına etkisi ne olur?

Şöyle ki; Glassnode Alerts, geçtiğimiz hafta girişlerin 7,9 milyar dolar iken, merkezi borsalardan toplam 9,5 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı olduğunu gösteren bir rapor yayınladı. Bu, -1,5 milyar dolarlık negatif bir net akış anlamına geliyor.

Bu veriler ise, yatırımcıların alımlara kıyasla, daha az sattıklarını gösteriyor. Bu kadar yüksek hacimlerin borsalardan ayrılması ise, yatırımcıların bu süre zarfında paralarını satmak yerine biriktirmeyi tercih ettiklerini gösteriyor. 

Bu nedenle, satılmak üzere borsalara taşınandan daha fazla BTC’nin borsalardan cüzdanlara çekilmesi, açık piyasadaki arz oranının azalmasına neden olur. Talep artarken, arzın azalması da varlığın daha yüksek bir değere ulaşmasını sağlar.

Bitcoin rallisine bir destek de borsalardaki Tether (USDT) arzından!

 Rallinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğuna işaret eden tek gösterge net Bitcoin akışları değil. Şimdi, Tether (USDT), piyasadaki diğer kripto para birimleri arasında en fazla Bitcoin ile eşleşiyor.

Biraz detaya inmek gerekirse; geçen hafta, Tether girişleri de arttı. Toplam 4,4 milyar dolarlık giriş kaydedilirken, borsalara toplam 4,9 milyar dolarlık Tether taşındı. Borsalara taşınan bu tür hacimlerin genellikle, Bitcoin gibi kripto para birimleri satın alma amacı taşıdığı varsayılır.

Bitcoin borsa akış verilerinden ralliye büyük destek!

Tether girişlerinin ve Bitcoin borsa çıkışlarının artmaya devam ettiği gerçeği göz önüne alındığında, piyasada hala önemli bir satın alma baskısı var denebilir. Bu veriler Bitcoin yatırımcılarının akümülasyon eğilimi ile birleştiğinde, BTC fiyatında büyük bir rallinin işareti olabilir.

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: