1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ilikit arzı zirvede, BTC fiyatına etkisi ne olur?

Bitcoin ilikit arzı zirvede, BTC fiyatına etkisi ne olur?

Bitcoin ilikit arzı zirvede, BTC fiyatına etkisi ne olur?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin likit olmayan arz konusunda zirvede. BTC’yi ne bekliyor? Bitcoin arz-talep ilişkisinden nasıl etkilenir?

Bitcoin arzı zirvede, BTC fiyatına etkisi ne olur?

Geçtiğimiz bir yıl boyunca, Bitcoin arzının %63’i ilikit olarak kaldı. Yani likidite edilmedi. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcı sayısında görülen artış yanında, kısa vadede zararına Bitcoin satan adresler de mevcut.

Will Clemente’nin paylaştığı verilere göre, son 1 yılda hareket etmeyen BTC hesap sayısı artıyor. Bu, mevcut volatiliteli yapıya rağmen eskiye nazaran daha fazla yatırımcının elindeki Bitcoinleri tutmayı yeğlediği anlamına geliyor.

İlikit varlıklar geleneksel finans ve ekonomi çevrelerinde negatif olarak görülür. Zira, bir coinin harcanmaması, nakite dönüştürülmemesi, arz-talep dengesi içerisinde varlık fiyatını yükselten bir unsurudur.

Bitcoin için baktığımızda, trade edilecek varlık sayısının az olması BTC fiyatını yükselmesine neden olacak bir etkendir.

Bitcoin, piyasada yaşanan 4 aylık bir düzeltme sonrasında bir yükseliş seyrine girdi. BTC bir süredir, 37.000-47.000 bandında hareket ediyor.

Piyada yaşanan son girişlerle birlikte lider kripto düştüğü dip bölgesinden %20’den fazla yükselmeyi başardı. BTC yazı anında 46,426 dolardan işlem görüyor.

Canlı BTC fiyatı: $ 17,144.33

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: