Bir kripto şirketi daha iflas etti: Yeni bir çöküş dalgası gelir mi?

Bitcoin'deki son çöküşün 3 çılgın açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörü FTX borsasının çökmesinin etkisi ile mücadele ediyor. Böyle bir ortamda bir kripto şirketi daha iflas başvurusunda bulundu. Sektör yeni bir çöküş dalgasının etkisine kapılır mı?


Bir kripto şirketi daha iflas etti: Yeni bir çöküş dalgası gelir mi?

Kripto para ödünç şirketi BlockFi, resmi olarak iflas başvurusunda bulundu. BlockFi, FTX borsasının yaşadığı likidite krizi ve çöküşünden sonra birkaç hafta sonra iflas eden başka bir şirket. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan FTX, yakın bir zamanda BlockFi’ye ödünç sağlamış ve hatta bu şirketi satın alma seçeneğini masaya yatırmıştı.

FTX şu an ABD’de birden fazla soruşturmanın odağında. En başta müşteri fonlarını kötü kullanma ve bunları kendi şirketi olan Alameda Research’e gönderme de var. FTX, bu şirket üzerinden çok riskli yatırımlar yapmıştı. Böylece hem FTX hem de Alameda Research bu ay çökerek iflas başvurusunda bulunmuştu.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik destekten yeni yükseliş hamlesi: Güncel ETH teknik analizi

FTX krizi bir borsaya daha sıçradı! Para çekme işlemleri durduruldu!

BlockFi’nin finansal danışmanı olan Berkeley Research Group’tan Mark Renzi, BlockFi’nin resmi olarak iflası ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şöyle diyor:

“FTX’in çöküşünden sonra BlockFi yönetim ekibi ve yönetim kurulu üyeleri hemen müşterileri ve şirketi korumak için harekete geçti.”

Böylece BlockFi, 28 Kasım günü New Jersey’de iflas başvurusu yaptı. BlockFi’nin FTX’e borcu var. FTX’in de iflası artık her şeyi daha karmaşık yapıyor. Bir domino etkisi ile taşlar bir bir düşmeye başlıyor.


İlgili – Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?

Yeni belgelere göre, BlockFi’in FTX’e borcunun miktarı 275 milyon dolar. Bu aynı zamanda şirketin sahip olduğu en büyük ikinci borç. En büyük borcu ise 729 milyon dolarla Ankura Trust Company’ye.

BlockFi’ye büyük miktarda borç verenler ise ismi bilinmeyen müşterileri. Aynı zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) da 30 milyon dolar borcu var. SEC, Şubat ayında BlockFi’ye kayıtsız kripto ödünç ürünlerinden dolayı ceza yazmıştı. BlockFi de ardından kayıt yaptırmayı kabul etmişti.

İlgili – Bitcoin fiyatında 3 aylık ayı trendi kırma girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bir kripto şirketi daha iflas etti: Yeni bir çöküş dalgası gelir mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.