1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?

Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?

Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teknik bir indikatör Bitcoin için “Al” sinyali vermeye başladı. Bu aynı zamanda BTC ayı piyasasının dibe ulaştığının bir işareti. Bir analist ise bu teknik indikatör üzerinden Bitcoin’in yapacağı ralli sonucu ulaşabileceği seviyeyi de açıklıyor.


Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı önemli seviyelerin üzerine çıkmada zorlanıyor. Piyasadaki diğer kripto paralarda da benzer durum var. Ancak buna rağmen bazı grafikler işlerin yakında değişmeye başlayacağının işaretini veriyor.

Böyle grafiklerden biri döngü kanalı osilatörü (cycle channel oscillator – CCO). CCO, genellik Bitcoin için dip ve piyasanın aşırı satış durumuna işaret eden bir indikatör. Şimdi bu indikatör ayı piyasası için dip bölgeye girdi. BTC için ise mükemmel bir yükseliş pozisyonuna işaret ediyor. Bu yöndeki yorum ise Mags takma adını kullanan kripto analistten geldi.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik bölgeden ret aldı: İşte, önemli destekler ve güncel ETH teknik analizi

Analistin paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin şu an dip bölgede ve yakında buradan yeni bir yükseliş başlatabilir. Yine bu grafiğe göre Bitcoin bu ralli sonucu 2023 yılında 175.000 dolar seviyesini görebilir. Hatta daha ilerisinde bir seviyeye ulaşabilir.

Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?

Bitcoin döngü kanalı osilatörü Kaynak: Mags

Buna ek olarak Mags bir de Seth adıyla bilinen başka bir finans analistinin paylaşımını retweet yapıyor. Buna göre BTC aylık grafik “bir önceki büyük dip seviyede görülen aynı birikim aşamasında” bulunuyor. Böylece BTC bir önceki dip görüldüğünde olan aylık MA bölgesine ulaştı.

Bitcoin fiyatı Kasım 2021’de 69.000 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. O zamandan bu yana büyük bir düşüş yaşadı. Eylül ve Ekim’in büyük bir bölümünde 20.000 dolar civarında işlem gören ve buradan yükselmeye çalışan lider kripto para, FTX çöküşü sonrası 15.000 dolar – 16.000 dolar bölgesine geldi.

İlgili – Dogecoin’de sürpriz ralli ve arkasındaki önemli iddia

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: