1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’in yatırım yaptığı kripto para

Binance’in yatırım yaptığı kripto para

Binance’in yatırım yaptığı kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance’in girişim sermayesi kolu, DeFi alanının önemli bir projesinin tokenine yatırım yaptı. Dev kripto borsa, bu tokene neden yatırım yaptığını da açıkladı. Bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Binance’in yatırım yaptığı kripto para

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in girişim sermayesi ve kuluçka kolu olan Binance Labs, Cake tokene miktarı açıklanmayan bir yatırımda bulundu. Cake token, PancakeSwap’in kullanım ve yönetim tokeni.

Eylül 2020’de çalışmaya başlayan PancakeSwap, BNB Smart Chain üzerinde kurulan merkezsiz bir kripto para borsası. Günlük aktif kullanıcı sayısı 400,000 civarında. PancakeSwap aynı zamanda Binance’in blockchain ağında çalışan en büyük merkezsiz uygulamalardan (Dapp) biri.

Bakınız: Merkezsiz uygulama (DApp) nedir?

pancakeswap

Binance Labs, Cake yatırımı ile ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre bu yatırım, küresel blockchain benimsenmesinin önünü açmaya yönelik daha büyük hedefinin bir parçası. Bu yatarımın yanı sıra Binance Labs bir de söz konusu projeye web3 geçişi için pazarlama ve topluluk desteği ve kurumsal çözümler gibi kaynaklar da sağlıyor.

İlgili – PancakeSwap (CAKE) fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2022-2025

BNB Smart Chain, 2020 yılında piyasaya sürülmüştü. O zamandan bu yana çok farklı kategorilerde 1,300’den fazla Dapp bu ağa katıldı. Bunlar arasında blockchain oyunları ve non-fungible tokenler (NFT) de var. BNB Smart Chain, şimdiye kadar 163 milyon tekil adreste 3 milyar işlem gerçekleştirdi.

Binance dünyanın en büyük borsalarından biri. Bu projenin Cake tokene yatırım yapması proje için pozitif bir gelişme.

İlgili – Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Kaynak