BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Mart’ta Bitcoin’e tur bindiren altcoinler!!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Mart’ta Bitcoin’e tur bindiren altcoinler!!

Mart’ta Bitcoin’e tur bindiren altcoinler!!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mart ayı kripto para piyasaları için oldukça hareketli geçti. Bitcoin yeni bir ATH zirvesi elde etti ama yatırımcıya Bitcoin’den daha fazla kazandıran altcoinler var.

 

Altcoin yorum: Mart’ta Bitcoin’e tur bindiren altcoinler!!

Bitcoin Mart ayında bir artış gösterdi ancak BTC’nin yatırımcısına getirdiği kazanç, Chiliz, Verasity ve Kelver gibi coinlerin yanına bile yaklaşamıyor.

Yalnız Mart ayı içerisinde, Chiliz %2260, Verasity %2880 ve Kelver %877 oranında değer kazandı.

Chiliz CHZ coin, düşüş eğilimi gösteren bir azalan üçgen formasyonu oluşturmuş durumda. Eğer kritik destekler kaybedilirse %47’lik bir düşüş beklenebilir.

Öte yandan, %78,6 Fib geri çekilme seviyesinde bulunan 0,46 dolar ve Fib %61,8 seviyesinde bulunan 0,26 destekleri CHZ coini tutabilirlerse, boğar yeni bir yükseliş momentumu için vakit kazanabilirler. Düşüş senaryosunun tamamen iptal olması için de CHZ coinin 0,58 dolar üzeri kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor.

 

 

altcoin yorum
CHZ/USD TradingView

 

Verasity VRA coin fiyatı güç topluyor

Verasity VRA coin fiyatı 12 Mart’tan sonra 4 günde %340 oranında artarak bir bayrak direği oluşturdu. VRA, 0,02 dolar zirvesinden sonra bir konsolidasyona girdi. Coin, düşük yüksekler ve düşük düşüklerle ile paralel bir formasyonun içerisinde.

Bu formasyon mevcut haliyle, bayrak direği boyunun, 0,019 dolar seviyesine eklenmesiyle %77 oranında bir artış öngörüyor. VRA’nın yeni hedefi 0,034 dolar.

 

 

VRA/USDT 4-hour chart
VRA/USU TradingView

 

 

Kelver yükseliş trendinde

Kelver fiyat grafiği yükseliş flaması formasyonu oluşturdu. KLV coin, 5 Mart-11 Mart arasında %620 oranında arttı. Coin bayrak direği oluşumu ardından konsolidite oldu.

Teknik göstergeler, %86’lık bir yükseliş öngörüyor. Bu durumda KLV hedefi 0,25 dolar olabilir.

 

KLV/USDT 4-hour chart
KLV/USD TradingView

 

KLV fiyatı filamanın alt çizgisini kırarsa, bu durumda 200 SMA 0,06 dolar seviyesinde bir destek oluşturabilir.

 

 

İlgili: Altcoin yorum grafik analiz

İlgili: Altcoin haber, gündem gelişmeler

İlgili: İşte patlamaya hazır 3 altcoin!

Kaynak

 

 

Altcoin yorum: Nisan’da gözünüz bu coinlerde olsun!

Ünlü analist Austin Arnold, Nisan ayında patlamasını beklediği altcoinleri açıkladı.

Arnold’un ilk bahsettiği coin, Ethereum tabanlı sanal gayri menkul oyun platformu Sandbox (SAND). Sandbox, Ready Player One’a benziyor. SAND oyununda, Minecraft’ta olduğu gibi yapı inşa edebilirsiniz.

Austin Arnold’un ikinci coini, MANA. MANA coin de sanal reality oyunu Decentraland’ın yerel tokeni. MANA token son dönemlerde önemli fiyat artışları görürken, Grayscale turst hesabına girmeyi de başarmıştı.

Arnold şöyle söylüyor:

 

Dünyanın daha fazla dijitale döndüğü şu günlerde, Decentraland ve Sandbox, sanal gayri menkul devriminde başlıca oyuncular olacak gibi duruyor.

 

 

Austin Arnold listesinin 3. sırasında, GRT coin var. Graph, blockchain ve merkezsiz uygulamalar için bir indeks protokolü. Graph hali hazırda Uniswap’ta kullanlıyor. Henüz emekle aşamasında olsa da Graph’ın “Blockchain’in Google’ı” olma potansiyelinden bahsediliyor.

Dördüncü coin, THETA. Kısa süre önce Mainnet 3.0 lansmanını erteleyen THETA, şimdiden coinmarketcap listesinde 9. sıraya yükselmeyi başardı.

 

THETA Coin Nasıl Satın Alınır? › CoinTürk

 

 

Nisan ayının önemli coinlerinden biri olmaya aday bir diğer coin UNI. Uniswap V3 ile birlikte DEX borsasına talep de artıyor. 2021 yılının başından beri yükseliş içerisinde olan UNI coinin Nisan ayında da trendini devam ettirmesi beklenebilir.

Arnold’un altıncı coini, olağan şüpheli Ethereum. Piyasanın iki numarası, Nisan ayında da ilgi görmeye devam edecek.

 

Ethereum’a girme önündeki engeller kalktıkça büyük paralarında girişi kolaylaşışıyor.

 

7. Coin Cardano ADA coin. Arnold’a göre, Cardano’nun kamu ve özel girişimler vasıtasıyla Afrika kıtasına açılması bekleniyor. Bu gelişmeler fiyata da yansıyacaktır.

Bir sonraki coin TrustSwap (SWAP) coin. DeFi ekosistemi içerisinde TrustSwap büyüyerek yoluna devam ediyor. Arnold’a göre, TrustSwap bir gün DeFi’nin en önemli projelerinden biri haline gelebilir.

Austin Arnold, Chainlink ve Filecoin işbirliğinin de oldukça iyi sonuçlar doğuracağını düşünüyor. Arnold’un Nisan ayında öne çıkacak coinler listesinin sonunda Polygon (MATIC) yer alıyor.

 

 

Kaynak

 

 

 

Altcoin yorum: Ben Armstrong’tan yatırımlık 5 coin

Ünlü yatırım danışmanı, youtuber Ben Armstrong şu anda ucuz ama gelecek vadeden 5 coini izleyicileriyle paylaştı.

Youtube üzerinden 700 binden fazla takipçisi olan Armstrong, geçtiğimiz gün de, 10 milyon doları aşan yatırım portföyünü izleyicileriyle paylaşmıştı.

Ben Armstrong’un ilk paylaştığı coin, blockchain tabanlı bir satış protokolü olan Pundi X (NPXS). Armstrong, şu anki düşük fiyatına rağmen, NPXS’in yakında yeni bir ATH zirvesine ulaşabileceğini düşünüyor.

 

NPXS kısa süre önce stake etme ve arz miktarını azaltmak için token burn duyurdu. 236 milyar tokenli bir coin için bu faaliyetler, projeyi devasa altcoin sezonuna taşımaya yardımcı olacaktır.

 

 

Armstrong’un 2. coini,”ölçeklenebilir, aracı merkezli dağıtılmış bilgi işlem platformu” Holochain (HOT). Ünlü youtuber, Holochain’in blockchain teknolojisinin ve merkezsiz yapıların sınırlarını zorladığını düşünüyor.

Popüler analistin bahsettiği bir diğer coin P2P dosya paylaşım ağı BitTorrent (BTT). Armstrong coinin özellikle TikTok gibi sosyal medya platformlarında artan popülaritesinden bahsediyor.

 

BitTorrent, önce havai fişeklerle bir giriş yaptı ama sonra sesi kesildi. Ancak son zamanlarda yaşanan fiyat artışı BitTorrent’e yeni bir soluk getirdi. Peki, bunda ilk seferkinden fazlası var mı? Söylenti şu ki, TioTok daha önce Dogecoin’de gördüğümüz gibi, şimdi de BitTorrent’i pompalıyor.

 

Armstrong’un son iki coini, güvenilir bir Ethereum köprüsüne sahip, bir parçalama protokolü olan Harmony (ONE) ve tedarik zinciri yönetimine odaklanmış bir blockchain platformu VeChain (VET).

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=12LB1SpQMMo&t=1s

 

Kaynak

 

 

Altcoin yorum: Ben Armstrong’un kazandıran altcoin portfölyosu

Kripto para dünyasının fenomen youtuberlarından Ben Armstrong, 10 milyon dolarlık kripto para portföyünü açıkladı.

YouTube videosuyla 700 bin takipçisine hitaben konuşan Armstrong, yatırımlarının ağırlıklı olarak altcoinlere kaydığını duyurdu. Armstrong her şeye rağmen BTC tutmanı da ihmal etmiyor.

Armstrong’un ilk üç coini şu şekilde:

 

Şu anda portfolyomuzda, %30 Bitcoininimiz var. %22 Ethereum ve ardından %10,92 Cardano (ADA) var.

 

 

Bu coinlerin ardından Armstrong portfolyosunun %5,2’sini oluşturan 8 coin var. Bunlar: Polkadot (DOT), Aave, The Graph (GRT), USD, Chainlink (LINK), Ethernity (ERN), Synthetix (SNX) and Elrond (EGLD).

 

Armstrong portfolyosunun kalan kısmını da farklı altcoinler oluşturuyor. Armstong yukarıda sayılan coinler dışında 146 farklı altcoin daha tutuyor.

Armstrong portfolyosu toplam 10.732.972 dolar değerinde.

Armstrong, özellikle, Ethereum’un rakibi olmaya hazırlanan Cardano, browser öncelikli coin Nimiq (NIM), NFT token projesi, Ethernity Chain (ERN) projelerinin gelecekte en çok kazandıran projeler olabileceğini tahmin ediyor.

Şu ana kadar en çok kar ettiğimiz coin Cardano oldu. ve ERN tabiki. Bence yakın gelecekte ERN, buradaki 1 numaralı coin olacak.

 

Youtuberın listesinde kaybeden coinler de var. Özellikle Ethereum, Aave ve Tether Armstrong portolyosunun en çok kaybeden coinleri.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mvpHKabs664

 

Kaynak

 


Parabolic SAR nedir?

Parabolic SAR, “dur ve ters pozisyon al” anlamına gelen, varlıkların kısa vade görünümleri üzerinde yapılan analizlerde kullanılan bir göstergedir.

Göreceli Güç Endeksi nedir?

Göreceli Güç Endeksi (RSI), teknik analizlerde kullanılan, bir varlığın (asset) aşırı alınma ve ya aşırı satılma koşullarını değerlendirmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir göstergedir

Simetrik Model nedir?

Simetrik Model, aynı model içerisinde birbiriyle paralel, eş görünümlü ve aynı zamanda öngörülebilen yapılardır. Simetrik Modellerde, çizilen desenin bazı kısımları farklılık gösterse de, kritik kısımlar benzer olur.

Yönsel Hareket Endeksi nedir?

Yönlü Hareket Endeksi (DMI) üç ayrı göstergeden oluşan bir endekstir. Ortalama Yön Endeksi, Artı Yön Endeksi ve Eksi Yön Endeksi bir arada düşünüldüğünde Yönlü Hareket Endeksi ortaya çıkar. Endeks trendlerin ortaya çıkıp çıkmadığını haber verir.

Chaikin Money Flow Göstergesi nedir?

Chaikin Money Flow Göstergesi belirli bir zaman aralığında yaşanan para akışını ölçen bir göstergedir. Mark Chaikin tarafından geliştirilen gösterge, varlıklar üzerindeki alım ve ya satım baskısını ölçer.

Aroon Göstergesi nedir?

Aroon Göstergesi, Arron Yukarı ve Aroon Aşağı olarak da anılır, bir aralık sınırıdır. Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığında, kaç tane düşüş veya yükseliş dönemi geçtiğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Volatilite nedir?

Volatilite, finansal piyasalarda bir ünün fiyatının belirli bir zaman içerisinde yaşadığı oynaklıktır. Genellikle standart sapma ile ölçülmektedir. Belirsizliğin arttığı dönemlerde volatilite yüksek olur.

Market Cap nedir?

Market Cap (Market Capitalisation), Bir şirketin hisse sayısının hisse fiyatıyla çarpımıdır.Yüksek Market Cap değerine sahip şirketler, piyasada benimsenmiş ve ilgi gören şirketlerdir.

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: