1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Michael Jordan’ın yatırım yaptığı kripto para projesi

Michael Jordan’ın yatırım yaptığı kripto para projesi

Michael Jordan’ın yatırım yaptığı kripto para projesi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi’den (merkezsiz finans) sonra kripto para piyasalarının gözde trendi non fungible token (NFT) haber, gündem ve son dakika gelişmeleri bu sayfada.

 

Michael Jordan’ın yatırım yaptığı kripto para projesi

 

Kripto para ve Bitcoin piyasaları geliştikçe yeni projeler gün yüzüne çıkıyor. Girişimciler zihinlerindeki parlak fikirleri hayata geçirmek için çeşitli yollarla fon topluyorlar. Eğer fikir parlak ve reklamı da iyi yapıldıysa milyonlarca dolar para, bu projelere akıyor.

Kanada merkezli Dapper Labs kuruluşu olan NBA Top Shot, yatırımcıları için yeni fon duyurusuna çıktı ve şirketin 300 milyon dolarlık ek fon çağrısına kısa süre sürede yatırımcılar, olumlu cevap verdi. 305 milyon dolar daha fon toplayan şirketin USA Today’a göre değeri 2.6 milyar dolara çıktı.

Şirketin finansmanını sağlayanlar arasında kim yok ki! 7’den 70’e insanların kalbinde taht kuran ünlü NBA oyuncusu (ve film starı) Michael Jordan da yeni projenin finansörleri arasında. Ayrıca Brooklyn Nets’te forma giyen Kevin Durant, Toronto Raptors’tan Kyle Lowry ve Golden State’den Klay Thompson da projenin finansörleri arasında.

Dapper Labs son günlerin yükselen yıldızı Non Fungible Token (NFT) alanına eğiliyor.

NBA Top Shot, blockchain tabanlı bir platform geliştirdi ve platform üzerinde taraftarlar çeşitli dijital koleksiyonların ticaretini yapabilecekler.

Aşağıdaki tweet’te ise ünlü KickBox’çının NFT açılımını görüyor.

Dapper Labs, NBA Top Shot’ın oldukça büyüyen bir platform olduğunu vurguladı. Daha yeni kurulmasına rağmen platform üzerinde  500 milyon doların üzerinde koleksiyon alım ve satımı gerçekleştir.

Lütfen Bkz: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

Bitcoin ve kripto paralar gibi blockchain teknolojini kullanan Non Fungible Token’lar sayesinde taraftar kartları bir kripto paraya dönüştürülüyor. Sınırlı sayıda üretilen bu kartlar, kripto paralar gibi ticareti yapılabiliyor.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.