fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kazandıran 5 Bitcoin yatırım stratejisi

Kazandıran 5 Bitcoin yatırım stratejisi

Kazandıran 5 Bitcoin yatırım stratejisi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Adamant Capital’ın  danışmanı verdiği Bitcoin temalı konferansta Bitcoin yatırımcılarını 5 önemli Bitcoin yatırım stratejisiyle tanıştırdı. Haberimizin içeriğinde bu stratejilere göz atabilirsiniz.


5 Bitcoin yatırım stratejisiyle para kazanma yolları

Adamant Capital’den Michiel Lescrauwaet, Baltic Honeybadger Bitcoin konferansında Bitcoin yatırımcıları ile buluştu. Lescrauwaet , konferansta Bitcoin piyasaları için önemli açıklamalarda bulundu ve Bitcoin yatırımcıları için 5 Bitcoin yatırım stratejisi önerdi. Bu strateji ile portföylerinizin değerini arttırabilirsiniz.

Lescrauwaet, Bitcoin’in kripto para piyasaları için bencmark yani gösterge değer olarak kullanılması gerektiğini vurguladı. Genelde kripto para yatırımcıları kripto varlıklarını dolar cinsinden ifade ediyor. Lescrauwaet, Kripto/Dolar paritesinden ziyade Kripto/BTC paritesinden bakılmasını tavsiye ediyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Lescrauwaet, konferansta yukarıda belirttiğimiz gibi 5 Bitcoin yatırım stratejisi öneriyor.

“koinmedya_binance”
  1. Bitcoin yatırım stratejisi: Borç vermeden (lending) kaçının

Lescrauwaet’e göre lending akıllıca bir yatırım stratejisi değil. Boğa piyasalarında Bitcoin’lerinizi borç vererek ortalama yıllık %2,5’lik bir getiri elde ediyorsunuz. Ayı piyasalarında short pozisyonlarda bu oran, biraz artabiliyor. Bu durumda da farklı risklerle karşı karşıya kalıyorsunuz. ABD’liler için vergi de sorun oluşturabiliyor.

  1. Bitcoin yatırım stratejisi: Teminatlı hesaplar kullanın

Bitcoin’leriniz için vekalet (custodian) hizmeti sunan hesapları değerlendirebilirsiniz. Bitcoin vadeli işlemler (future ve option gibi) sayesinde lending oranlarından  daha fazla kazanabilirsiniz.

  1. Bitcoin yatırım stratejisi: Kaldıraç ve konjonktür

Bitcoin fiyatlarındaki konjonktürü takip ederek kaldıraç kullanabilir ve gelirinizi 3’e  ve 5’e katlayabilirsiniz. Bunun için Bitcoin iş çevrimlerini ( konjonktür) iyi takip etmeniz gerekiyor. Kaldıraç kullanmadan önce dip fiyatlar, zirve fiyatlar ve trend değişim bölgelerine dikkat etmeliyiz. Trend değişimin için RSI ve MACD gibi göstergeleri kontrol edebilirsiniz.

  1. Bitcoin yatırım stratejisi: Yüksek beta değerli yatırım

Yüksek getiri uman yatırımcıların yüksek risk alması gerekiyor. Risk konusunda daha cesur davranıyorum diyorsanız “yüksek beta” değerine sahip kripto paraları tercih edebilirsiniz. Beta değeri kripto paraların volatilitesini ölçüyor. Bu değer 1’den ne kadar büyükse risk ve volatilite o kadar yüksek oluyor. Doğal olarak olası kar ve zarar oranı da artıyor. Bitcoin’in beta değeri 0,96; Ethereum 1,16 ve XRP’nin 1,05.

5. Bitcoin yatırım stratejisi: Hedge fonları

koinmedya_brave

Lescrauwaet, son olarak hedge fonlarına yatırımı tavsiye ediyor. Hedge fonları için bir broker ile anlaşmanız gerekebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: