fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güncel Algorand coin rehberi: ALGO coin nedir? ALGO coin yorum-haber ve fiyat tahmini

Güncel Algorand coin rehberi: ALGO coin nedir? ALGO coin yorum-haber ve fiyat tahmini

Güncel Algorand coin rehberi: ALGO coin nedir? ALGO coin yorum-haber ve fiyat tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Algorand ALGO coin nedir? Algorand Inc. tarafından desteklenen ölçeklendirilebilir ve güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blokzinciri olarak tanımlayabiliriz. Projenin tasarımını ise MIT profesörü Silvio Micali yaptı.


Algo coin nedir?

 

algo-coin-nedir

Algorand’i açık kaynaklı, özel izin gerektirmeyen, herkesin kullanımına açık, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blokzinciri olarak tanımlayabiliriz. Algorand Vakfı’nın ağın geliştirilmesi için geliştiricilere ciddi yardım sağladığı Algorand’in en büyük amacı, PPoS konsensus mekanizması ile güvenliği ve performansı sağlarken, herkesin ağa katılabileceği bir ekosistem oluşturmak. Algorand, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in “Blokzincir sistemleri şu üçünden en fazla ikisine sahip olabilir; merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik.” dediği bu üçlünün tamamına sahip olmak istiyor.

En güzel ALGO coin nedir videosu

“koinmedya_binance”

 

Algorand Inc.  kriptografi uzmanı ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulan bir teknoloji şirketidir. Algorand coin açık kaynaklı, özel izin gerektirmeyen, herkesin kullanımına açık Pure Proof of Stake (PPoS) blokzinciri olarak ifade edebiliriz. Algorand coin blockchain platformu geliştiricileri arasında kim yok ki. Alanında otorite olan, araştırmacılar, matematikçiler, kriptografi uzmanlarından oluşan geliştirici bir ekip var.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Algorand projesi  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in de ifade ettiği şu 3 prensibe odaklanmış durumda “Blokzincir sistemleri şu üçünden en fazla ikisine sahip olabilir; merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik.”

koinmedya_brave

 

İstatistiklerle ALGO coin nedir?

algo coin nedir Güncel Algorand coin rehberi: ALGO coin nedir? ALGO coin yorum-haber ve fiyat tahmini

 

Algorand Price :0,201100 USD
Algorand ROI  : %-93,87
Piyasam Sıralaması: 47
Piyasa Değeri : 143.043.548 USD
ALGO coin 24 Saatlik Hacim:  $31.091.336 USD
ALGO coinbDolaşan Arz : 711.306.904 ALGO
ALGO coinbToplam Arz:  3.242.578.747 ALGO
Maks Arz:  Veri Yok
ALGO coinbTüm Zamanlar En Yüksek :3,28 USD (Haziran 21, 2019)
ALGO coinbTüm Zamanlar En Düşük :0,102403 USD (Mart 13, 2020)
52 Hafta En Yüksek / En Düşük :3,28 USD / 0,102403 USD
90 Gün En Yüksek / En Düşük : 0,499639 USD / 0,102403 USD
30 Gün En Yüksek / En Düşük :0,233466 USD /0,175742 USD

Algorand coin haber-yorumalgo-coin-haber

Coinbase Pro, Algo coin kaderini değiştirebilir mi? Algorand fiyat tahmini

Son günlerde kripto para piyasalarında isminden bahsettiren ve top 50’de olmayan bir kripto para var. Bu kripto para Algorand (ALGO). Algo coin, artık Coinbase Pro’da listeleniyor. CoinMarketCap sıralamasında 52’inci sırada olan ALGO, sadece 14 kripto paranın listelendiği Coinbase Pro’nun listesinde. ALGO, 26 Eylül 2019’da (üç gün önce) CoinMarketCap sıralamasında 61’in sıradaydı. Coinbase haberi, ALGO’yu 52’inci sıraya taşıdı. Yazının kaleme alındığı saatte ALGO, kripto paralar içerisinde en çok değer kazanan kripto para. Coinbase Pro’da yeni listelenmeye başlayan diğer iki kripto para ise Stellar (XLM) ve ChainLink (LINK).

Lütfen Bkz: XLM, Coinbase etkisiyle düzeltmenin yaralarını sarıyor

Yukarıda belirttiğimiz gibi yazının kaleme alındığı saatte %18,55 ile en çok değer kazanan kripto para Algo coin. Algorand, 0,227 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 90 milyon dolar ve sıralamada 52’inci.

Algo, yeni bir kripto para ve 19 Haziran 2019’da piyasaya sürüldü. Algo piyasaya sürüldükten sonra 4 saat gibi kısa bir süre içerisinde satışını tamamladı.

Algo coin, Boston merkezli bir kripto para olup genel merkezi Singapur’dadır. Algo, MIT profesörlerinden Turing ödüllü Silvio Micali tarafından geliştirildi. Toplam Algo coinlerinin yüzde 13,5’i piyasada işlem görmektedir.

Toplam Algorand miktarı: 2,927 milyar

Dolaşımdaki Algorand miktar: 395,74 milyon

Aşağıdaki grafikte Algo coinin piyasaya sürüldükten sonra fiyatındaki değişimi görüyoruz.

Yukarıdaki grafikten Algo coinin piyasaya sürüldükten sonra çok da başarını bir performans göstermediği gözleniyor. İlk arzda 3 doların üstüne çıkan Algo coin, düzenli biçimde değer kaybediyor. Coinbase Pro’nun Algo’nun kaderinde bir değişiklik yapıp yapmayacağını zaman gösterecek. Ancak şunu da belirtmekte yarar var: Binance Coin ve Tron gibi bilindik kripto paralar Coinbase Pro’da listelenemezken Algorand listelenebiliyor.

Aşağıdaki grafikte ise Algo coin’in 3,5 ay gibi kısa sürede azalan üçgen formasyonunu birçok kez aşağı yönlü kırdığını görüyoruz.

 

BeinCrypto’dan Valdrin Tahiri’nin Algo coin için 2019 yılının son ayı tahmini 30 cent. 2020 yılının son ayı tahmini ise 1,49 dolar civarında oluşuyor. Bu süreçte Tahiri 54 cent ve 84 cent değerlerini güçlü direnç seviyesi olarak görüyor.

ALGO coin nedir konusunu işledik umarız faydalı olmuştur.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: