Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. SkyBridge Capital’den Algorand’a 100 milyon dolar

SkyBridge Capital’den Algorand’a 100 milyon dolar

algorand
algorand haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SkyBridge Capital, 100 milyon dolarlık Algorand Fonu topladığını açıklarken, ALGO fiyatı haftalık zirveye koştu. Tabii ardından piyasa ile birlikte düzeltme başladı. Öyle görünüyor ki bu fon için SEC’e yeni bir ETF başvurusu yapılıyor.


Algorand’a 100 milyon dolar fon haberiyle ALGO fiyatında hareketlenme

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Algorand Fonu için bir başvuruyu yaptı. Bunun üzerine kripto para Algorand’ın (ALGO) fiyatı 2.20 dolara yükseldi. Sebebi ise SkyBridge Capital’in Algorand Fonu için 100 milyon dolar toplaması. Bu gelişme, ALGO fiyatındaki yükseliş için katalizör görevi gördü.

Algorand Fonu adlandırlan fon ise aslında kripto para odaklı ETF (exchange-traded fund). Skybridge Capital de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yeni bir kripto ETF için başvuru yapmış oldu.

Zirve sonrası Algorand’da düzeltme

Algorand’a 100 milyon dolar fon haberiyle ALGO fiyatında yükseliş

Algorand fiyatı söz konusu haberin etkileri geçtikten sonra haftalık zirveden 2.00 dolara düştü. Sonuçta 2.00 doların üzerinde ALGO alanları baskı altında bıraktı. Çünkü onların pozisyonları daha fazla kırmızı olmaya başladı. Eğer ayı baskısı devam ederse, düzeltme 1.80 doların da altına gerileyebilir.

ALGO fiyatı 9 Eylül’de 2.49 doları görmüştü. Bu da yılın başından bu yana yüzde 630’luk bir büyüme demek. En yüksek değerini ise Haziran 2019’da 3 dolarda kaydetmişti.

İlgili – Algorand fiyat tahmini: ALGO 2021, 2022 ve 2023’te ne kadar olur?

SEC’e yeni ETF başvurusu

Bu arada New York’ta düzenlenen Skybridge Alternatives (SALT) konferansında, SkyBridge Capital CEO’su bir duyuru yaptı. Buna göre, yatırım şirketi olarak SEC’e yeni bir exchange-traded fund (ETF) başvurusu yapmışlar. Bu ETF’nin resmi ise “Kripto Sektörü ve Dijital Ekonomi ETF” (Crypto Industry and Digital Economy ETF).

SkyBridge Capital, koruma (hedge) fonu ürünleri ve koruma fon danışmanlık çözümleri konusunda uzmanlaşmış alternatif bir yatırım firması. 700 milyon doların üzerinde kripto varlığı var.

Kaynak

Algorand nedir?

Algorand, işlem sürecini hızlandırmak ve işlemlerin tamamlanması için gereken süreyi kısaltmak için tasarlanmış bir blokchain.

Daha ayrıntılı: Algorand nedir? ALGO coin iyi bir yatırım mı?

Algorand ne için kullanılıyor?

Algorand blockchainin halka açık versiyonu, öncelikle diğer geliştiricilerin kripto para birimi tarafından desteklenen yeni tür uygulamalar oluşturmasını sağlamak için tasarlandı. Platform gayrimenkul, telif hakkı, mikro finans ve daha birçok alanda kullanılıyor.

Algorand Haber: Algorand’da gözler bu ortaklıkta

Algorand blockchaini büyük bir kurumsal müşteriye gözünü dikmiş görünüyor.

Algorand, kurumsal kısa-vade para piyasaları ticareti için dijital platform hizmeti sunan Instimatch Global ile bir ortaklık aşamasında.

Instimatch, her üç aylık dönemlerde, yüz milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştiren bir kurum. Yeni ortaklıkla birlikte bu işlemlerin pek çoğu Algorand ağı üzerinden yapılacak.

algorand haber
Algorand

İki firmanın birleşmesiyle, Instimatch blockchain teknolojisine kavuşmuş olacak. Ortaklar, blockchain teknolojisinin getirdiği imkanlardan yararlanarak yeni finansal uygulamalar hayata geçirmeyi planlıyor.

Ortaklık haberi, Algorand Twitter hesabından duyuruldu.

Algorand’i açık kaynaklı, özel izin gerektirmeyen, herkesin kullanımına açık, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blockchain.

Algorand teknolojisi ile Instimatch, ödemeler, İslami bankacılık ve RegTech‘e özel olarak odaklanarak yeni hizmetler sunabilecek.

Instimatch CEO’su Daniel Sandmeirer ortaklıkla ilgili şunları söylüyor:

Ödemeler, İslami bankacılık ve RegTech’i de içeren bu işbirliğinin geniş kapsamı, söz konusu alanlarda kesinlikle önemli ilerlemeler sağlayacaktır.

Algorand yöneticilerinden Sean Ford konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ford:

Instimatch’ın geleneksel finans uygulamalarıyla yeni DeFi fırsatları arasında köprü kurma girişiminden heyecan duyuyoruz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.