1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’deki düzeltme El Salvador’a yaradı!

Bitcoin’deki düzeltme El Salvador’a yaradı!

Bitcoin’deki düzeltme El Salvador’a yaradı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’i yasal parası haline getiren ilk ülke El Salvador fırsatları kaçırmıyor. Bitcoin düştükçe El Salvador toplamaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’deki düzeltme El Salvador’a yaradı!

7 Eylül’den itibaren Bitcoin resmi olarak Orta Amerika Ülkesi El Salvador’un resmi parası olarak işlem görüyor. 2021 Mimai Bitcoin konferansında Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin kararını açıklamasının ardından hızlı bir süreç işledi.

Tüm eleştirilere rağmen El Salvador Bitcoin’i resmi para olarak kullanmaya başladı. Geçiş için talep ettiği destek çağrıları geri çevrilen El Salvador’da muhalefetin Bitcoin yasasına yoğun itirazı da vardı. Bunlara rağmen ülkede yasa yürürlüğe girdi.

Ülke Bitcoin yasasının ardından rezervlerine BTC eklemeye devam ediyor. Devlet Başkanı Bukele, resmi hesabından aldıkları Bitcoin’i ilan ediyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Son olarak Bitcoin’in gördüğü düşüşü bir alım fırsatı olarak gören El Salvador, 6,8 milyon dolar değerinde 150 Bitcoin daha aldığını açıkladı. Bu alım ile El Salvadorun Bitcoin rezervi 700’ e ulaştı. Orta Amerika ülkesi artık büyük bir Bitcoin balinası olma yolunda ilerliyor.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1439815012642611203

Nayib Bukele, bir trader edasıyla sosyal paylaşım platformunda boy göstermeye devam ediyor. Yaptıkları alımın ardından dipten alım yapmanın önemiden vurgu yapan Bukele “dipleri satın alırsan seni asla yenemezler” diyerek mesaj verdi.

Lider kripto para birimi bugün sabah saatlerinde 46,000 doların altına geriledi. Coinmarketap verilerine göre Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda 45,500 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 857 milyar dolar.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.