1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şok kripto açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şok kripto açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şok kripto açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mersin’de katıldığı programda kripto para ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şok kripto açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle bir araya geldi. Yapılan oturumda kripto paralar hakkında yapılan açıklama kripto piyasasında yankılandı.

Erdoğan yaptığı açıklamada kripto para alanına girmek gibi bir çalışmalarının olmadığını açıkladı. Kripto paralar ile mücadele içerisinde olduklarını ilan etti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bir öğrencinin “Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası, dijital Türk lirası platformu kurdu. Bu kararla acaba Türkiye kripto paraya mı açılmayı planlıyor? Biz açıkçası, gençler olarak ailelerimize bu konuda cevap veremiyoruz. Sizin bu konudaki fikirlerinizi merak ediyoruz” şeklindeki sorusuna cevap verdi ve kripto alanına açılmak gibi bir dertleri olmadığını belirtti.

“Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de.  Çünkü biz şu anda bu konuda kendi paramızla yola devam edeceğiz.”

Soruya verdiği cevabın ardından programda bulunan eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım’a da fikrini soran Erdoğan “Binali Bey ne diyorsun bu konuda” diyerek pası Yıldırım’a attı. Binali Yıldırım’da Erdoğan benzer bir cevap verdi ve mağduriyetlere dikkat çekti.

“Kripto para maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç gösteren bir şey. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor ve ondan sonra bunun kötü örneklerini de mağdur olanları da gördük. Ama ileride takdirinizle tabi bu istismarları, bu yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla da ilgili zaten çalışmalar başlatıldı.”

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.