fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Algorand teknik analizi: ALGO fiyatında pozitif gelişme

Algorand teknik analizi: ALGO fiyatında pozitif gelişme

Algorand teknik analizi: ALGO fiyatında pozitif gelişme
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Algorand (ALGO) fiyatı önemli bir desteği üç defa test etti. Öyle görünüyor ki boğalar bu destekten yeni bir yükseliş başlatabilir. ALGO/USD paritesi için muhtemel gidişat ve önemli seviyelere bakalım.


Algorand teknik analizi: ALGO fiyatı ne olur?

Kripto para piyasasındaki son düşüşlerden sonra Algorand (ALGO) fiyatı bugün pozitif bir görüntü çiziyor. Çünkü son saatlerde yaşanan hareketlilikte daha fazla düşüşe 1.50 dolar destekten ret cevabı verildi. O zamanda bu yana ALGO/USD paritesi gözünü yükseklere dikti. Bu da önümüzdeki birkaç günde kripto paranın daha da yükselebileceğinin işareti.

Algorand’a 1.5 dolardan güçlü destek

ALGO/USD paritesi 1.53 dolar – 1.78 dolar aralığında işlem görürken, bu aralık son 24 saatteki güçlü volatilitenin işareti. İşlem hacmi yüzde 22 düştü ve 711.3 milyar dolarda. Bu arada toplam piyasa değeri de yaklaşık 10 milyar dolarda. Bu değerle ALGO coin piyasada 17. sırada yer alıyor.

İlgili – Algorand nedir? ALGO coin iyi bir yatırım mı?

Kısa vadeli Algorand fiyat tahmini

Algorand 4 saat grafiğinde ALGO fiyatının yeniden momentum kazanmaya başladığını görüyoruz. Öyle ki, boğalar bu hafta başında yaşanan kayıpların bir kısmını geri almayı başardı.

Algorand teknik analizi: ALGO fiyatı ne olur?

ALGO/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Algorand fiyat hareketlerinde son haftalarda güçlü bir ayı baskısı görmüştük. Ayın başında ise ALGO/USD paritesi güçlü bir ralli yapmış ve 2.5 dolara yeni bir zirve sıçrayışı kaydedilmişti.

Bu zirveden sonra ALGO bir “higher high” yaptı. Ardından ise 1.90 dolar desteğinin üzerinde artan oranda dar bir aralıkta konsolidasyona başladı. Ancak Pazartesi günü Algorand fiyat hareketlerinde yeni bir aşağı yönlü sarkma gördük. Bu sefer ALGO fiyatı 1.50 dolar destek seviyesine ulaştı.

Bu destek son 24 saatte bir kez daha test edildi ve sonuç olarak yavaş yavaş bir konsolidasyon oluştu. Genel olarak ise bu fiyat hareketleri ALGO/USD paritesini haftanın geri kalanında daha yüksek seviyelere taşıyabilir. Öyle görünüyor ki boğalar daha önce başlıca destek olan 1.90 doların üzerine dönme hedefi üzerinde çalışıyor. Şimdilik ise bu seviye direnç olarak Algorand fiyatının önünde duruyor.

İlgili – Algorand fiyat tahmini: ALGO 2021, 2022 ve 2023’te ne kadar olur?

Algorand analizi sonuç

Algorand fiyatı bir kez daha düşüş salınımı yaptı ve karşısında 1.5 dolar desteğini buldu. Bundan dolayı ALGO/USD paritesinde boğa dönüşüm beklentisi var. Bu yaşanırsa, kripto para 1.90 dolar direncinin üzerine çıkabilir.

Kaynak

İlgili – SkyBridge Capital’den Algorand’a 100 milyon dolar

Canlı Algorand grafiği – ALGO dolar ve Türk Lirası

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.