1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Vasil öncesi ADA fiyatında bir sonraki trendin yönünü belirleyecek 2 kritik seviye!

Vasil öncesi ADA fiyatında bir sonraki trendin yönünü belirleyecek 2 kritik seviye!

Vasil öncesi ADA fiyatında bir sonraki trendin yönünü belirleyecek 2 kritik seviye!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA), haziran ayının en düşük seviyesinden bu yana kayda değer bir performans gösteremedi. Ancak yaklaşan Vasil hard forku nedeniyle, ADA fiyatı ivme kazanmaya başlarken; haftalık göstergeler de yükseliş eğilimi gösteriyor.

Vasil öncesi ADA fiyatı yükselir mi?

22 Eylül’de hayata geçirilmesi beklenen Vasil hard forku yaklaşırken; merkezsiz uygulamalar (dApp’ler), borsalar ve doğrulayıcılar, uyumluluğu sağlamak için sistemi sürekli olarak yükseltiyor.

Örneğin; 9 Eylül’de ekip, ağdaki bazı sorunlara çözüm olarak hard forktan önceki son ana ağ olan Daedalus v.5.0.0’ı yayınladı.

Vasil öncesi ADA fiyatında bir sonraki trendin yönünü belirleyecek 2 kritik seviye!

 

İlgili: Elon Musk’ın Bitcoin sorununa çözüm Cardano ve Hoskinson’dan

Balinalar gözünü Cardano’ya dikti! – İşte ADA fiyatını etkileyebilecek faktörler

Uzun vadeli ADA fiyat görünümü

Cardano (ADA) için haftalık grafik uzun vadeli yükseliş potansiyeli gösteriyor. Bunun temel nedeni, haziran ayından itibaren oluşmaya başlayan bir yükseliş formasyonu olan ikili/üçlü dip formasyonudur. Model, haftalık RSI’da (yeşil çizgi) boğa uyuşmazlığı ile de uyumlu.

Bu tür sapmalar genellikle yukarı yönlü büyük fiyat hareketleri için katalizör olarak görülür. Ve yükseliş eğilimine dair güçlü bir işarettir.

Dahası bu tür uyumsuzluklar, fiyat düşüşü ile birlikte teknik göstergelerde de benzer bir düşüş olmadığını gösterir. Ve genellikle bu oluşumlar, pozitif trend dönüşlerinden önce gelir. Bu da satış baskısının zayıf olduğuna dair önemli bir işaret olarak kabul edilir. 

Bununla birlikte, haftalık RSI hala 50’nin altında. Eğer bunun üzerinde hareket ederse, bu boğa uyumsuzluğunu doğrulayacak ve de muhtemelen yukarı yönlü kayda değer bir hareket için katalizör olacak.

Eğer bu gerçekleşirse, en yakın direnç alanı 0,85 dolar olacak. Ardından, bir sonraki direnç 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesine tekabül eden 1,43 dolar olacak.

İlginizi çekebilir:

Cardano (ADA) fiyat tahmini

Vasil öncesi ADA fiyatında bir sonraki trendin yönünü belirleyecek 2 kritik seviye!

ADA Elliot ve dalga sayımı analizi 

Kripto para piyasasının en ünlü analistlerinden biri olan Michaël van de Poppe Twitter’da, ADA fiyatının sırasıyla 0,55 ve 0,75 dolara yükselebileceğini gösteren bir ADA grafiği paylaştı.

Ancak, dalga sayımı bu olasılık konusunda biraz şüphe uyandırıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden hesaplandığında, fiyatın beş dalgalı aşağı yönlü bir hareketi (siyah) tamamlama sürecinde olduğu görülüyor.

Eğer bu doğruysa, şu anda ADAUSD simetrik üçgen şeklini almış olan dördüncü dalgadadır. (Alt dalga sayısı beyaz olarak gösterilmiştir.)

Sayım doğruysa, fiyat üçgenden çıkacak ve 0,22 dolarlık bir sonraki en yakın destek alanına doğru düşecek. Bu hedef ise, üçgenin yüksekliği ölçüldüğünde, 1.61 Fib düzeltme seviyesi ile ortaya çıkıyor.

Dolayısıyla, gösterge okumaları ve fiyat hareketleri aynı doğrultuda olmadığı için, fiyatın 0,594 dolardan (yeşil çizgi) mi, yoksa 0,427 dolardan (kırmızı çizgiden) mi kırılacağı gelecekteki hareketin yönünü belirleyecek. Yani bu iki kritik seviye, ADA fiyatında bir sonraki trendin yönünü belirleyecek.

Kaynak

Etiketler: