Otomatik kripto ticareti: Kripto para botları hakkında ne bilmeliyiz?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kirpto para birimleri ve muhtemel trade stratejileri ve trade araçlarının çokluğu yeni traderları oldukça zorlayabilir. Piyasa üzerine yaplanız gereken çalışmalar ve 7/24 alarmda kalmanız, part-time olarak başladığınız bu işi kısa sürede full-time bir işe çevirebilir. Herşeyi kendiniz yapmak zorunda değilsiniz.

Otomatik trade, işi sizin yerinize yapabilir. Sadece bir bot ve teknik göstergei fiyat da da portfolio değerinize göre ayarlanmış bir strateji ayarlamanız yeterli. İşin en iyi tarafı ise, otomatik tradei staking ya da vadeli işlemlerle biraraya getirerek kazancınızı katlayabilrmeniz.

Otomatik tradein temelleri

Bazı yeni kripto botları akıllı sözleşmeler kullanırken, otomatik trade platformlarının çoğunlu hala API kullanmakta. API, hesabınızın kripto para borsası ile iletişime geçmesini sağlar ve sizin yerinizie işlem açıp kapatır.

Kripto para botlarının en önemli avantajlarından biri, aslında insan olmamaları. Günün her saati çalışabilir, yeni bir trende derhal adabte olabilir ve sırıf hissiyatla stratejiden hiç şaşmazlar.

Pek çok farklı trade botu var ama arbitraj ya da grid tade yapanlar en popüler olanlardır. Arbitraj botları, farklı borsalardaki fiyat farklılığının avantajını kullanırlar. Grid botları ise, “düşükte al-yüksekte sat” stratejisi takip ederler.

Aslında manuel trade hiç de zannettiğiniz gibi popüler değil. Algoritmik trade botlarının, toplam kripto ticaretinin %80’nini gerçekleştirdiği söyleniyor. Bu botlar bir ücretle gelse de traderlar içerisinde oldukça popülerler.

İşe nereden başlamalı?

Kripto botlarının riskleri tamamen ortadan kaldıramayacağını, ancak otomatikleştirmenize ve böylece trade süreçlerini iyileştirmenize yardımcı olduğunu unutmayın. Bu araç, hem deneyimli hem de yeni yatırımcıların karlarını artırmalarına yardımcı olabilir. Ancak, düzgün bir şekilde kurmak için, en azından piyasa hakkında temel bilgileri, trade kurallarını ve araçlarını biliyor olmalısınız.

Botunuzu seçtikten sonra borsa hesabınıza girmeli ve API keyleri üreterek botunuza girmeniz gerekir. Bundan sonra, kendi kendinize ya da şablonlar kullanarak trade kuralları, alım-satım çiftleri belirleyebilirsiniz.


Temel ayarları tamamladıktan sonra, ayrıntılı ayarlara geçebilirsiniz. Örneğin, TradeStanta’da kar-alma hedefi ya da hedefleri seçebilirsiniz. Ayrıca pek çok farklı alım emri de kurmanız mümkün. Eğer risk yönetimi araçlarını kullanma eğilimindeyseniz, stop-loss da aktive edebilirsiniz. Eğer botunuzun bir teknik analizi takip etmesini istiyorsanız, gerekli göstergeleri seçebilirsiniz.

Bot canlıya geçtiğinde, tek yapmanız gereken sonuçları izelemek ve gerektiğinde stratejiyi düzeltmek.

TradeSanta ve HitBTC mükembir çift oluşturuyor

HitBTC ve TradeSanta kripto alım satım botu en başından beri birlikte çalıştığından, borsa TradeSanta botları için sağlam bir temel oluşturmuş durumda.

HitBTC, 2013’ten beri kripto piyasasında faaliyet gösteriyor ve çoğu modern borsadan daha fazla ticaret çiftini destekliyor. Geniş işlem hacmi ve düşük ücretler yanında trade araçlarının çeşitliliği HitBTC’yi tradelar için en iyi seçeneklerden biri haline getiriyor.

Bütün bunların yanısıra HitBTC,  magin trade, OTC masası ve vadeli işlem araçlarını TradeSanta botları ile birleştirmesiyle geniş ticaret imkanı sunar.

Sonuç

Otomatik kripto ticareti, fiyat hareketlerini kontrol altında tutan ve sizi risklerden kurtaran shirli bir küre değildir. Trade süreçlerini optimize ederek alım-satımınızı kolaylaştıran bir araçtır. Kripto botlarının kurulumu kolaydır ve özellikle duygusal davranışlar nedeniyle meyadana gelen istemeyen durumları önlediği gibi 7/24 işlem yapmanızı da sağlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Otomatik kripto ticareti: Kripto para botları hakkında ne bilmeliyiz?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.