BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. AAVE’nin ödünç platformuna eklenen kripto parada yüzde 70 yükseliş
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

AAVE’nin ödünç platformuna eklenen kripto parada yüzde 70 yükseliş

AAVE’nin ödünç platformuna eklenen kripto parada yüzde 70 yükseliş
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

AAVE’nin Ödünç Platformu’nun bir parçası haline gelen kripto para AMPL, 2 günde yüzde 70 ralli yaptı. AMPL, Ampleforth’in algoritmil stabil coini.


AAVE’nin ödünç platformuna eklenen AMPL’de yüzde 70 yükseliş

Ampleforth (AMPL), esnek arza sahip algoritmik bir stabil coin. Şimdi Aave’nin ödünç ekosistemine eklendi.

Birçok stabil coin sabit bir değere bağlanıyor. Ampleforth (AMPL) ise işleri farklı yapıyor. Burada algoritma hedef fiyatı izleyerek toplam arzı gerektiğinde yeniden ayarlıyor.

Eğer fiyat hedefin üzerindeyse, toplam arz artıyor ve eğer fiyat hedefin altında kalırsa da bu sefer toplam arz düşürülüyor.

Bu aslında bu kripto paraya sahip olan kullanıcıları için ilginç bir durumla karşı karşıya bırakıyor. AMPL adreslerindeki toplam token miktarı bu arz düzenlemesi ile değişiyor. Bu düzenleme her 24 saatte bir gerçekleşiyor. Yani kullanıcıların elindeki AMPL miktarı 24 saatten sonra farklı olabiliyor. Bu kripto paranın mevcut fiyatına bağlı.

İlgili – 12 yaşındaki çocuk kriptodan 160 bin dolar kazandı!

AAVE, AMPL’yi ekledi

Ampleforth’tan birkaç saat önce yapılan duyuruda, AMPL’nin şimdi AAVE’nin ödünç platformunun bir parçası olduğu bildirildi.

Ampleforth AMPL (@AmpleforthOrg) Twitter hesabı üzerinden şöyle diyor:

“AMPL, AAVE üzerinde resmen faaliyete geçti. Ampleforth fiyat ayarlaması her gün 02.00’da yapılıyor.”

Kullanıcılar şimdi Aave üzerinde AMPL ödünç vererek borç alabilirler. AMPL’nin dinamik arz değişikliği göz önüne alındığında, bunun ilginç bir anlamı var.

Çünkü AMPL bulunan cüzdanlar her gün yeniden ayarlanıyor. Bu sefer ödünç veren mi yoksa ödünç alanın token sayısı değişecek sorusu ortaya çıkıyor. AMPL ekibi buna “AMPL bulunan cüzdanda yeniden yapılanma olacak” cevabını veriyor.

AAVE’nin AMPL’yi eklemesine kadar olan 2 günde kripto paranın fiyatı yüzde 70 yükseldi. İki gün önce yaklaşık 1.08 dolardan işlem görüyordu ve bugün 1.87 dolarda zirve yaptı. Toplam yükseliş yüzde 74 oranında.

İlgili – Bu kripto para 6 ayda yüzde 2,800 yükseldi – Almaya değer mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: