1. Home
  2. Güncel Haber
  3. 12 yaşındaki çocuk kriptodan 160 bin dolar kazandı!

12 yaşındaki çocuk kriptodan 160 bin dolar kazandı!

12 yaşındaki çocuk kriptodan 160 bin dolar kazandı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere’de yaşayan 12 yaşındaki çocuk Benyamin Ahmed, kirpto ekosisteminin en gözde akımların bir olan NFT yoluyla 160 bin dolar kazandı!

12 yaşındaki çocuk kriptodan 160 bin dolar kazandı!

İngiltere’de yaşan 12 yaşındaki Hindistan asıllı Benyamin Ahmed, kendi oluşturduğu NFT figürlerini satarak 160,000 dolar kazandı.

NFT koleksiyonu, Weird Whales- bir stok görüntüden esinlenen piksel balina-Benyamin Ahmed tarafından oluşturuldu.

Bkz: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ahmed’in babası İmran Ahmed, bir finansal hizmetler organizasyonunda web geliştiricisi olarak çalışıyor. Benyamin ve erkek kardeşini “5 veya 6” yaşındayken HTML ve CSS ile tanıştırdı. Son zamanlarda kardeşler, Codewars adlı çevrimiçi bir kodlama platformunda becerilerini geliştiriyorlar.

Benyamin, yaptığı açıklamada “NFT’ler ile ilgilenmeye başladım çinkü bunun harika bir his olduğunu düşündüm” dedi. Daha sonra CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler NFT koleksiyonlarının sanat sitilini inceleyen Benyamin kendi NFT’lerini yapmaya karar verdi.

Babasının da yol gösterdiği Benyamin yaptığı NFT’leri satışa sundu ve tam 80 ETH kazandı. Ahmed’in kazancı bununlada sınırlı değil. NFT’lerin her el değişiminden %2,5 pay alacak.

İngiltere’de finansal yasalar Benyamin’in kazandığı parayı ebeveynlerinin izni olmadan kullanmasına olanak tanımıyor. Benyamin Ahmed’te zaten parayı kullanmamakta kararlı olduğunu belirtiyor.

NFT pazarı ilgi görmeye ve büyümeye devam ediyor. Yılın ilk altı ayında 2,5 milyar dolar hacme ulaşan pazar ressamların, sanatçıların ve sporcuların yeni gözdesi olmuş durumda. Mart ayında rekor bir satış ile adından söz ettirmeye başlayan sektör kripto dünyasının gözde araçlarından bir haline geldi.

Kaynak