1. Home
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den Bitcoin için güzel haber!

ABD’den Bitcoin için güzel haber!

ABD’den Bitcoin için güzel haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezi yönetim ve SEC gibi kurumlardan güzel haberler beklerken sevindirici haberler, yerel yönetimlerden geliyor. Eyaletler Bitcoin konusuna ciddi eğiliyorlar.


ABD’den Bitcoin için güzel haber!

Wyoming, Nebraska, Texas, Illinois derken Bitcoin kervanına New Jersey de katıldı. Eyalet tarafından yönetilen Ortak Emeklilik Fonları Bitcoin madencilik firmalarına yatırımda bulundu. Ortak Emeklilik Fonları D’nin geçtiğimiz aya ait raporlarının açıklanmasının ardından söz konusu yatırımdan haberdar oluyoruz.

New Jersey Emeklilik fonları 3.66 milyon dolar Riot Blockchain’e ve 3.39 milyon dolar da Marathon’a yatırımda bulunarak hisse senetlerini satın aldı.

RIOT hisse senetleri yazının kaleme alındığı saatte 28.10 dolardan işlem görüyor. Şubat ayının ortalarında RIOT 77.90 dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Marathon (MARA) 24.64 dolardan işlem görüyor. Nisan ayında ise 56.56 dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Lütfen Bkz: Bitcoin yatırımcıları için Elon Musk nasıl biri: Şeytan mı melek mi?

Böylece dolaylı da olsa eyaletler içerinde Bitcoin madencilik endüstrisine yatırım yapan eyalet arasına New Jersey de dahil oldu. Zamanla diğer eyaletlerin de emeklilik fonlarının Bitcoin’e yatırım yapması, kripto para piyasalarında önemli derecede pozitif etkiler doğurabilir.

California Eyaleti geçtiğimiz yılın sonlarında RIOT’a yatırımda bulunmuştu ve hala RIOT hisselerini tutuyor. California Emeklilik Sistemi (CalPERS), 100 binin üzerinde RIOT hissesi bulunuyor.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, birçok kurumsal firma borsada listelenen Bitcoin madencilik firmalarının hisse senetlerine ilgi duyuyor, dedi. Eyaletler de bu firmalara yatırım yaparak bir nevi Bitcoin ile ilişkili yatırımda bulunmuş oluyorlar. Saylor, kurumsal firmaların mülk yerine direkt hisse senedi tutmayı vergi meselesinden dolayı tercih ettiklerini belirtti. Yani kurumsal firmalar, yüksek vergilerden dolayı bizzat Bitcoin almaktansa Bitcoin ile ilişkili menkul değerleri tercih ediyor.

Kaynak