fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’de yeni büyük düşüşten endişe edenler için iyi haber

Bitcoin’de yeni büyük düşüşten endişe edenler için iyi haber

Bitcoin’de yeni büyük düşüşten endişe edenler için iyi haber
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Santiment’in sağladığı yeni veriler, Bitcoin’de büyük bir düşüş riskinin azaldığını gösteriyor. Öyle görünüyor ki kullanıcılar borsalardan BTC çekmeye devam ediyor ve borsalara BTC arzı da en düşük seviyesine yaklaşıyor. Bunun fiyata nasıl etki yapabileceğine bakalım.


Borsalardaki Bitcoin arzı 18 ayın dip seviyesinde: Düşüş riski azalıyor

Grafik analizleri sağlayan Santiment, kripto para borsalarına Bitcoin arzının erimeye devam ettiğini gösteriyor. Borsalardaki BTC arzı 18 ayın dip seviyesine ulaştı. En son böyle bir düşüş bu yıl 2 Ocak’ta görülmüştü.

Borsalardaki Bitcoin arzı 18 ayın dip seviyesinde: Düşüş riski azalıyor

Kripto para borsalarına Bitcoin arzında düşüş – Kaynak: Santiment

Santiment’teki uzmanlar, borsalardaki Bitcoin arzının 18 ayın dip seviyesine düşmesinin büyük bir satış dalgası riskini azalttığını düşünüyor. Sonuçta kripto para fiyatının toparlanma ihtimali daha da yükseliyor.

Santiment (@santimentfeed) Twitter hesabı üzerinden şöyle diyor:

“Bitcoin’in borsalardaki arzı 18 ayın dip seviyesine adım adım yaklaşıyor. En son 2 Ocak 2021’de bu seviye görülmüştü. Fiyatın baskı altında olduğu böyle dönemlerde borsalardan BTC çıkışı devam ederken, bu piyasa için pozitif bir işaret. Düşüş riskini azaltıyor.”

İlgili – Bitcoin teknik analizi: Boğalar tekrardan inisiyatifi ele geçiriyor!

Glassnode, Temmuz ortasında yayımladığı bir veride, kripto yatırımcılarının ticaret platformlarından yüklü miktarda Bitcoin çektiğini göstermişti. Bu da potansiyel bir yükseliş işareti olarak algılanmıştı.

Piyasa değerine göre kripto dünyasının en büyük varlığı olan Bitcoin bugün yüzde 4 oranında yükseldi ve 34,000 dolar seviyesine yaklaştı.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin şu an 33,732 dolardan işlem görüyor.

Bu arada Bitcoin vadelilerdeki açık pozisyonlarda keskin düşüş yaşanıyor. Lex Moskovski ise bunu piyasanın daha korku içinde olması ve kurumsal yatırımcıların da Bitcoin ile ilgili dikkatli davranması şeklinde yoruyor.

Lex Moskovski (@mskvsk) şöyle diyor:

“Kripto marjinli OI (açık pozisyonlar) keskin bir şekilde düşüyor. İnsanlar, kripto kullanmak yerine taminat olarak nakit ya da stabil coinleri kullanmayı tercih ediyor.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: