okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin yatırımcıları için Elon Musk nasıl biri: Şeytan mı melek mi?

Araştırma şirketinden Bitcoin çöküşüne dair önemli veriler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında en etkili şahıslardan birisi hiç şüphesiz Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk! Musk’ı piyasada seven birçok kripto para yatırımcısı var. Bir o kadar da nefret eden!


Bitcoin yatırımcıları için Elon Musk nasıl biri?

Elon Musk tweet’leri ve açıklamaları ile Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere birçok kripto paranın fiyatlarında manipülasyona neden olduğu iddia ediliyor. Elon Musk’ın tweet’lerinin ardından Dogecoin fiyatlarında bazen %50’lere kadar değer artışının yaşandığı bile oldu.

Yine Elon Musk yönetimindeki Tesla’nın Bitcoin’e doğrudan yatırım yapması ve Bitcoin üzerinden ödemeleri kabul etmesi, Bitcoin fiyatlarında ciddi değer artışına yol açtı. Bitcoin 14 Nisan’da 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Rekora giden süreçte Musk’ın tweeet’lerinin etkisi yadsınamaz. Ancak Tesla’nın Bitcoin aleyhine gelişen çevresel tepkinin ardından Bitcoin ödemelerini iptal etmesi fiyatlar üzerinde negatif etki doğurdu.

Elon Musk kimilerine göre melek. Ancak piyasada beklentileri olması gerektiğinden fazla arttırdığı için bazı yatırımcıların zarar etmesine neden olduğu yönünde eleştiriler de var. Bu şekilde düşünenlere göre Elon Musk tam bir şeytan. Bu şekilde düşünenlere göre Musk, Bitcoin ve Dogecoin fiyatlarında manipüle yaparak haksız kazanç elde ediyor.

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin alımını kamuoyuna duyurmadan en az 2-3 hafta önce Bitcoin alımında bulundu. Yani Bitcoin 25-30 bin dolar bandındayken Bitcoin satın alan Tesla, Elon Musk tweet’inin ardından o kadar çok kâr elde etti ki Bitcoin’den elde edilen kârlar araba satışından elde edilen kârları oldukça geçti.

Lütfen Bkz: Elon Musk’ın sahip olduğu kripto paralar hangileri?

Bu süreçteki Elon Musk tweet’lerinin pek de iyi niyetli olmadığını düşünen yatırımcılar da var. Hatta Elon Musk’ı direkt manipülasyon yapmakla suçluyorlar.

ABD’li ünlü aktör Leonardo DiCaprio’nun The Wolf of the Wall Street (Wall Street’in Kurt’ları) filmini birçoğumuz izlemişizdir. Filmde DiCaprio, Jordan Ross Belfort isimli bir ABD’li yatırımcının hayatını canlandırıyor.

Jordan Ross Belfort’a göre Elon Musk manipülasyon yapmıyor. Belfort’a göre Elon Musk zaten zengin birkaç tweet ile para kazanacak biri değil.

Ancak Jordan Ross Belfort’un geçmişini dikkate aldığımızda şu atasözü ister istemez akla geliyor: “Bozacının şahidi şıracı.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.