1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’ın sahip olduğu kripto paralar hangileri?

Elon Musk’ın sahip olduğu kripto paralar hangileri?

Elon Musk’ın sahip olduğu kripto paralar hangileri?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Elon Musk’ın yöneticisi olduğu şirketler olan Tesla ve SpaceX’in Bitcoin yatırımları herkesin malumu! Peki Elon Musk’un şahsi hesaplarından hangi kripto paralar var?


Elon Musk’ın sahip olduğu kripto paralar hangileri?

Tesla dünyanın en değerle markaları sıralamasında ilk 10’da yer alıyor. İlk 6’da yer alan markalar sırasıyla şunlar; Apple, Microsoft, Amazon, Google, Facebook ve Tesla. İlk sıralarda internet ve teknoloji temalı şirketlerin yer alması tesadüf olmasa gerek. Markalar sıralamasında Nisan-Mayıs aylarında Bitcoin de bulunuyordu. Bitcoin hala top 10’u zorlayan markalardan birisi.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, vizyonu sayesinde teknolojik gelişmelere ve inovasyona öncülük yapıyor. Musk, kripto para piyasalarında da oldukça yakından takip edilen bir kişilik. Tweet’leri ve açıklamaları ile Musk, fiyatlar üzerinde oldukça etkili.

Musk’ın yöneticiliği yapmış olduğu dev şirket Tesla, 2021 yılının başlarında sürpriz bir karar alarak portföyünde Bitcoin tutmaya başladı. Bu haberin ardından Bitcoin Nisan ayında 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Tesla ve SpaceX hala portföyünde Bitcoin tutmaya devam ediyor.

Lütfen Bkz: ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!

Musk, şahsi geliri üzerinden de kripto paralara yatırım yapıyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’un şahsen yatırım yaptığı kripto paralar: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin.

Elon Musk’ın açıklamalarındaki sürpriz Ethereum oldu! Bitcoin ve Dogecoin’i tahmin ediyorduk ama Ethereum yatırımı konusunda da ilk ağızdan yatırım haberini almış olduk.

Tesla, Mayıs ayında Bitcoin aleyhine gelişen çevreci baskıların ardından Bitcoin üzerinden artık araba satışı yapmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama Bitcoin fiyatları üzerinde olumsuz etkisi oldu. Dün Elon Musk, Tesla’nın tekrardan Bitcoin üzerinden ödemeler yağabileceğini açıkladı.

Yukarıda bahsedilen açıklamaların ardından Bitcoin, kanlı bir hafta sonunun ardından tekrardan 32 bin doların üstünü gördü. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

kripto paralar hangileri Elon Musk’ın sahip olduğu kripto paralar hangileri?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.