1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!

ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!

ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük bankacılık ve finans endüstrisine sahip olan ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç değişimler ve açılımlar yaşanıyor! Bu gelişmeler yeni bir boğa sezonunun habercisi mi?


ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!

2019 yılında Bank of America, Tron’un CEO’su Justin Sun dahil bir grup kripto para girişimcisinin banka kartlarını iptal etmişti. Bu dönemde ABD merkezli bankalar, kripto para piyasalarına yönelik oldukça düşmanca politikalar uyguluyorlardı. Aynı Bank of America geçtiğimiz ay bazı müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerine başladığını duyurdu. Bank of America, Bitcoin vadeli işlemlerini Chicago Emtia Borsası (CME) üzerinden yürütüyor.

Son günlerde Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik önemli açılımlara imza atan ABD merkezli bankalardan birisi de BNY Mellon! Kısa adı ile BNY Mellon olarak bilinen Bank of New York Mellon Corporation, merkezi New York’ta bulunan bir Amerikan yatırım bankacılığı holding şirketidir. BNY Mellon, The Bank of New York ve Mellon Financial Corporation’ın 2007 yılında birleşmesiyle kuruldu.

Geçtiğimiz hafta Grayscale Yatırım Şirketi, Bitcoin Trust Fonlarını (GBTC) BNY Mellon ortaklığı ile Bitcoin ETF’lere çevireceğini duyurdu.

Lütfen Bkz: Aave, Compound, Uniswap ve diğer DeFi platformlarına bayram hediyesi!

ABD merkezli bankalar Bitcoin ve kripto para piyasalarına güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyorlar. Bankalar Coinbase ve FTX gibi kripto para borsalarına rakip olabilecek bir kripto para borsası oluşumu içerisindeler. Pure Digtal kripto para borsası ABD merkezli 5 bankanın desteği ile kuruluyor. Pure Digital’e destek veren beşinci banka BNY Mellon oldu.

Bankalar Pure Digital üzerinden özellikle kurumsal firmalara Bitcoin ve kripto para yatırım hizmetleri sunmayı planlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.