1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Aave, Compound, Uniswap ve diğer DeFi platformlarına bayram hediyesi!

Aave, Compound, Uniswap ve diğer DeFi platformlarına bayram hediyesi!

Aave, Compound, Uniswap ve diğer DeFi platformlarına bayram hediyesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırım şirketi Grayscale’den Aave, Compound ve Uniswap gibi DeFi platformlarını kapsayan dev yatırım hamlesi geldi.


Aave, Compound ve Uniswap DeFi platformlarına bayram hediyesi!

Grayscale yatırım firması tarafından çıkartılan Bitcoin ve kripto para destekli yatırım ürünleri kurumsal firmalardan ciddi talep görüyor. Grayscale bir nevi kurumsal firmaların kripto para piyasalarına giriş kapısı görevi üstleniyor.

Grayscale portföyünde çeşitli kripto paraları tutuyor. Grayscale portföyünde aslan payını Bitcoin alıyor. Bitcoin’den sonra Ethereum ve Cardano Grayscale portföyünde en çok pay alan diğer kripto paralar.

Grayscale DeFi yatırımcılarını sevindirecek bir adım attı. Aave, Compound ve Uniswap başta olmak üzere 10 DeFi tokenı için bir finansal yatırım ürünü piyasaya sürüyor. Bu sayede 15’inci Grayscale ürünü de raflarda yerini aldı.

Grayscale ilk etapta 3.4 milyon dolarlık varlık ile DeFi’ye adım attı. DeFi platformları için bu adımın sembolik bir anlamı var.

Lütfen Bkz: Bitcoin $30K’nın üstüne çıktı ama dipten alım için erken olabilir!

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, yeni DeFi ürünü hakkında şu ifadeleri kullandı:

“DeFi protokolleri, finansal hizmetler sektörünün geleceğinde yeni teknolojilerin açık örneklerini sunmaktadır. Grayscale, yatırımcılara DeFi’yi sunmaktan gurur duyuyor.”

Grayscale’in DeFİ ürünününde 10 DeFi platformuna ait token bulunuyor. Sektöre göre dağılımı şu şekilde:

Uniswap (UNI): yüzde 49,95

Aave (AAVE):  yüzde 10,25

Compound’u (COMP): yüzde 8,38

Diğerleri ise Curve (CRV), MakerDAO (MKR), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Yearn Finance (YFI), UMA Protokolü (UMA) ve Bancor Network Token (BNT).

Kaynak