okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.63%
Bitcoin
68.300,97 USDT
eth
ETH
-1.57%
Ethereum
3.833,18 USDT
bch
BCH
-4.2%
Bitcoin Cash
469,07 USDT
xrp
XRP
-1.39%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.49%
Litecoin
83,12 USDT
bnb
BNB
-0.41%
Binance Coin
601,37 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
169,60 USDT
avax
AVAX
-2.88%
Avalanche
37,16 USDT
ada
ADA
-2.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.27%
Poladot
7,39 USDT
doge
DOGE
-2.37%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
5.37%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte JPMorgan müşterilerinin gözünden Bitcoin!

metaverse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan talp arttıkça finasın dev kuruluşlarının kapıları da ona açılıyor. JPMorgan varlık yöneticisi müşterilerin Bitcoin’e nasıl baktığını açıkladı.

İşte JPMorgan müşterilerinin gözünden Bitcoin!

Bitcoin bireysel kullanıcıların ilgisini çekmeye başladıktan sonra finans devlerinin karşıt görüşlerine rağmen radarlarına girmeyi başardı.

Birçok ünlü finans kuruluşunda yönetici veya analist pozisyonda çalışan üst düzey kişiler Bitcoin’e yönelik geleneksel finans sistemini savundu. Bitcoin’i balon olarak görenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Ancak bu büyük finans kuruluşları -inanmasalar da- geleneksel finansın karşısında giderek yükselen kripto paralara kapılarını açmak zorunda kaldılar. Bu dönüşüme karşı koyamamalarının en büyük nedeni kripto paralara olan yoğun talep.

JPMorgan’ın varlık ve varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes’e göre Bitcoin’in (BTC) henüz bir “varlık sınıfı” olarak ortaya çıkmamasına rağmen JPMorgan, kripto para yatırımı talebini karşılamanın artık önemli olduğunu düşünüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Erdoes, çok sayıda JPMorgan müşterisinin Bitcoin gibi dijital para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söylüyor. Salı günü yayınlanan bir Bloomberg röportajında ​​Erdoes, bankanın artan talebi karşılamak için kripto hizmetleri sunmaya devam edeceğini vurguladı.

“Birçok müşterimiz bunun bir varlık sınıfı olduğunu söylüyor ve yatırım yapmak istediğini söylüyor. Bizim işimiz paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.”

Erdoes, birçok uzmanın piyasanın aşırı oynaklığından endişe duyması nedeniyle kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı oluşturup oluşturmadığı konusundaki tartışmanın hala devam ettiğini söyledi.

JPMorgan’ın da Bitcoin’e karşı bakış açısı diğer ünlü finans kuruluşlarından farklı değil. Müşterilerin yoğun talepleri nedeniyle kapılarını Bitcoin’e açan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılında Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelemişti. Şirketin o zamandan beri sektördeki duruşunu yumuşattığı görülüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.