1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2,6 trilyon dolarlık Capital Group Bitcoin’e göz kırptı!

2,6 trilyon dolarlık Capital Group Bitcoin’e göz kırptı!

2,6 trilyon dolarlık Capital Group Bitcoin’e göz kırptı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetim altında 2.6 trilyon dolarlık varlığa sahip, Amerika’lı dev finans şirketinden Bitcoin’e yeşil ışık.

2,6 trilyon dolarlık Capital Group Bitcoin’e göz kırptı!

90 Yılı aşkın faaliyet gösteren Amerika’nın en büyük yatırım ve finansal hizmet şirketlerinden Capital Group Bitcoin’i “son derece çekici varlık sınıfı” olarak nitelendirdi.

Şirket temsilcisi ve hisse senedi portföy yöneticisi Mark Casey, Bitcoin’in pozisyon olarak negatif getiri sağlayan nakit ve tahvillere alternatif haline geldiğini söyledi.

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

 

Katıldığı bir webinarda konuşan Casey, 150 trilyon dolarlık tahvillerin, önümüzdeki on yıl içerisinde enflasyon ve değişen para politikaları nedeniyle değer kaybedeceği görüşünde. Casey Bitcoin’i alternatif bir varlık olarak görüyor.

Casey, özellikle merkezi bir kontrol mekanizmasının olmaması ve sınırlı arz nedeniyle kripto paraların ve Bitcoin’in gelecek vadettiği görüşünde.

capital group

 

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

Mark Casey Bitcoin’i enfilasyona karşı koruma aracı olarak kullananların yanında yer alıyor. Casey:

 

Bu tür varlık sınıfı için muazzam bir talep var. Dünyanın 600 trilyon dolarlık finansal varlığının küçük ama artan bir kısmı Bitcoin’e tahsis edilse bile, bu onun fiyatını artırmaya devam edecek.

Portföy uzmanı, negatif faiz oranlarının global olarak devam etmesinin, yaklaşık 20 trilyon dolarlık tahvil ve nakde bağlı 100 trilyon dolarlık varlığı aşındıracağı görüşünde.

Capital Group temsilcisinin bu yaklaşımı yeni değil. Kurumsal yatırımcılar ve geleneksel finans dünyasının öne gelen isimleri kripto para ve Bitcoin alanına sıcak mesajlar vermeye devam ediyor.

Son olarak Bank of America raporunda kripto paraların görmezden gelinemeyecek kadar büyüdüğünü ifade etmişti.

Canlı BTC fiyatı: $ 16,972.32

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.