1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin iki ay sonra ilk defa 25 bin doları gördü! Arkası gelir mi?

Bitcoin iki ay sonra ilk defa 25 bin doları gördü! Arkası gelir mi?

Bitcoin iki ay sonra ilk defa 25 bin doları gördü! Arkası gelir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto Bitcoin(BTC) iki ay sonra ilk defa, 25.000 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin iki ay sonra ilk defa 25 bin doları gördü! Arkası gelir mi?

Bitcoin iki aylık bir aranın ardından yeniden 25.000 dolar seviyesine çıktı. Kripto para piyasasının toparlanma emareleri gösterdiği şu günlerde BTC’de dikkate değer bir yükseliş yaşadı. Ancak Bitcoin’in hala 69 bin dolarlık ATH zirvesinin oldukça gerisinde olduğunu söylememiz gerekir.

ABD’de görülen yüksek enflasyon sonrası, Mayıs ve Haziran aylarında ciddi düşüş yaşan kripto para piyasası, bu süreci oldukça sancılı geçirdi.

BTC Temmuz ayında %17’lik bir yükseliş göstererek toparlanma emareleri sergiledi. Ağustos ayını da iyi geçiren piyasada, BTC nihayet pazar günü, gün içerisinde, 25.000 dolar psikolojik direncine ulaşmayı başardı.

BTC şu sıralar 24.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son verilere göre, kripto para türev işlemleri, Temmuz’da %13 oranında artışla 3.12 trilyon dolara ulaştı. Türev işlemler merkezi borsaların toplam işlem hacminin %66’sın oluşturuyor. Buna göre, Temmuz ayında merkezi borsaların toplam kripto para işlem değeri 4.51 trilyon dolara ulaşmış durumda. Temmuz ayında borsaların spot işlem değeri de 1.39 trilyon dolar civarında gerçekleşti.

Piyasadaki bu olumlu havanın BTC fiyatına da yansıması beklenebilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,217.22

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: