1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Peter Schiff’ten yine ‘Bitcoin çöküşü’ uyarısı! Bu sefer çok ileri gitti

Peter Schiff’ten yine ‘Bitcoin çöküşü’ uyarısı! Bu sefer çok ileri gitti

Peter Schiff’ten yine ‘Bitcoin çöküşü’ uyarısı! Bu sefer çok ileri gitti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sürekli yaptığı Bitcoin eleştirileri ile bilinen Peter Schiff, yeni bir BTC çöküşü tahmini yaptı. Ayrıca kripto yatırımcılarına sahip oldukları BTC’leri çok geç olmadan dump yapma çağrısında da bulunuyor.


Peter Schiff’ten yine ‘Bitcoin çöküşü’ uyarısı! Bu sefer çok ileri gitti

Bitcoin fiyatı yaklaşık bir ay önce gördüğü 20,000 doların altındaki seviyelerden toparlanarak yeniden 25,000 dolar bölgesine döndü. Buna rağmen BTC fiyatındaki yükselişe şüpheyle bakanlar da var. Her zaman yaptığı Bitcoin eleştirileri ile dikkat çeken Peter Schiff, bir kez daha ondan beklenen türden bir açıklama yaptı.

Kitco habere konuşan Peter Schiff, “Bitcoin fanatiklerinin kendi balonlarının ve yanılgılarının içinde yaşandığını” söylüyor. Buna ek olarak yeni bir Bitcoin tahmininde bulunuyor ve BTC fiyatının 10,000 doların altına düşeceğini söylüyor. Ona göre hatta daha kötüsü bile olabilir. Adeta Bitcoin düşmanlığı ile sürekli öne çıkan Peter Schiff, tüm söylediklerine ek olarak Bitcoin’in hiçbir zaman ATH değerini yeniden görmeyeceğini de iddia ediyor. Şöyle diyor:

“Bence Bitcoin 69,000 dolarda en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin için bir sonraki büyük hareket 10,000 dolar dip olacak. İnsanlar Bitcoin için 50,000 dolar – 60,000 dolar ödediler. Şimdi ise 23,000 dolar – 24,000 dolar zarardalar.”

İlgili – Bitcoin fiyatı bu sefer başarır mı? Güncel BTC teknik analizi

bitcoin Peter Schiff’ten yine ‘Bitcoin çöküşü’ uyarısı! Bu sefer çok ileri gitti

Daha da ileri giden Schiff, Bitcoin’de marj çağrılarının henüz yapılmadığını ileri sürüyor. Yapılınca ise yatırımcılar anından satış yapmak zorunda kalacaklar. Bu da fiyatı daha düşük seviyelere itecek. Sonuçta bu işe giren kurumsallar da pişman olacaklar. Shiff, iddialarına şu cümlelerle devam ediyor:

“İnsanlar havlu atacak ve piyasa dibe vuracak… Bence insanlar şu anda sahip oldukları enayi ralliden faydalanmalı ve piyasadan çıkmalı, yani birçok insanın hala kazancı var.”

2021 yılında yeni bir kriptoya akış yaşanmıştı. Ana akım medyada sayısız reklam, çeşitli coinleri tanıtmak için imza atan ünlüler, NFT çılgınlığı, tanıtım konferansları ve Bitcoin’i yasal para olarak benimseyen iki ülke. Bunlar 2021 yılının özeti. Schiff ise tüm bunun bir pump ve dump şeması olduğunu savunuyor.

İlgili – Ethereum daha fazla yükselir mi? ETH için yeni bir boğa sinyal

Kaynak

Etiketler: