1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto kışında hiç Bitcoin satmayan adres sayısı şaşırtıyor!!

Kripto kışında hiç Bitcoin satmayan adres sayısı şaşırtıyor!!

Kripto kışında hiç Bitcoin satmayan adres sayısı şaşırtıyor!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto kışına rağmen hiç BTC satmayan adres sayısı oldukça yüksek. Bakın Bitcoin verileri ne diyor?

Kripto kışında hiç Bitcoin satmayan adres sayısı şaşırtıyor!!

Bitcoin yatırımcıları uzun süredir yaşanan ayı mevsiminde ayakta kalabilmek için farklı senaryolar üzerinde çalışıyorlar. BTC 2021 sonlarında yakaladığı 69 bin dolarlık ATH zirvesinden neredeyse %70 oranında düşmüş durumda. Bütün bu düşüş trendine rağmen ellerinde BTC tutan adreslerin %62’i hiç BTC satmadı.

Son on-chain verilere göre, BTC tutan adreslerin %62’isi 1 yıllık süreçte hiç coin satmayarak “HODL” seçeneğini tercih etti. TipRanks’in 1 Eylül verilerine göre, geri kalan %32’lik kısım 1 ila 12 aylık süreçte BTC satarak krizden çıkmaya çalıştı.

bitcoin
BTC/USD kaynak: Coinmarketcap

Bitcoin 20.000 dolar üzerinde tutunmayı başaramadı. Bu aşamada uzmanlar satış-baskının bir süre daha devam edebileceği görüşünde. Yazı anında BTC 19.767 dolardan işlem görüyor. Lider kripto, son 24 saati %2,36 oranında düşüşle geçirmiş durumda.

ABD merkez bankasının yüksek enflasyon verileri sonrasında devam ettirdiği yüksek faiz politikası, BTC ve kripto para piyasasının genelinde satış baskısını devam ettiriyor. Öte yandan kısa ve orta vadede negatif bir görünüm devam etse de uzun vade yatırımcıları bu süreci alım fırsatları olarak değerlendiriyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,182.21

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: