Loading...
btc
BTC
0.88%
Bitcoin
58.401,75 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,80 USDT
bch
BCH
1.79%
Bitcoin Cash
375,30 USDT
xrp
XRP
8.62%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
70,03 USDT
bnb
BNB
0.6%
Binance Coin
537,01 USDT
sol
SOL
0.12%
Solana
139,62 USDT
avax
AVAX
-0.98%
Avalanche
25,71 USDT
ada
ADA
1.06%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.82%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.7%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ne zaman atağa kalksa ağında malum pranga!

Bitcoin ne zaman atağa kalksa ağında malum pranga!

Bitcoin ne zaman atağa kalksa ağında malum pranga!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’ler onaylandı ve emeklilik fonları bile Bitcoin’a yatırım yapmaya başladı derken tüm zamanların rekoru geldi. Tam da aya gidecekken bir de baktık ki Bitcoin’in ayağında bilindik pranga!


Bitcoin ne zaman atağa kalksa ağında malum pranga!

Bitcoin birçok yatırımcı tarafından geleceğin yatırım aracı olarak görülüyor. Hatta Beyaz Saray eski sözcüsü Gingrich, gelecekte merkez bankalarının enflasyon karşısında Bitcoin’i hedge yatırım aracı (güvenli liman) ve rezerv birikim aracı olarak tutabileceğini belirtti.

Bitcoin ETF’lerin onaylanmasının arsından Bitcoin 20 Ekim 2021’de 66,930 doları görerek tarihinin en yüksek değerine ulaştı. Ancak tarihi zirvenin ertesi günü 21 Ekim’de ABD merkezli bir kripto para borsasında yaşanan teknik bir hatadan dolayı fiyatlar 62,500 dolara kadar geriledi.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

Bitcoin ne zaman atağa kalksa ağında malum pranga!
Bitcoin fiyatları (saatlik)

ABD merkezli kripto para borsası Binance.us’un kurumsal müşteriler için açmış olduğu pencerede bulunan bir bug (böcek) nedeniyle Bitcoin 8,200 dolara kadar geriledi. Teknik sorundan dolayı Bitcoin anlık %88 oranında değer kaybetti. Bu değer kaybı kısa sürede tüm piyasaları olumsuz etkiledi ve Bitcoin başta olmak üzere piyasanın genelinde değer kayıpları gözlendi.

Binance.US’dan yapılan açıklamada ilgili sorunun borsanın kullandığı yazılımda bulunan bir hatadan kaynaklandığı belirtildi. Sonra Binance.US ilgili teknik hatanın düzeltildiğini açıkladı.

Bitcoin piyasaları gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Ancak Bitcoin piyasalarının gelişmesindeki en büyük engelin siber saldırılar, yazılımsal hatalar ve dolandırıcıların olduğunu görüyoruz. Bu olumsuz dışsal faktörler Bitcoin’in ayağında ciddi bir pranga olarak duruyor.

Geçmiş yıllarda hacker saldırıları ve güvenlik açıkları kripto para piyasalarında ciddi türbülanslara neden oldu. Örneğin 2014 yılında Japonya merkezli kripto para borsası Mt.Gox hacklendi ve 800 bin adedin üzerinde Bitcoin çalındı. Mt. Gox skandalının olumsuz etkileri günümüzde hala hissediliyor.

Kaynak

İlgili!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.