1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Piyasayı sallayacak bir Bitcoin ETF daha!

Piyasayı sallayacak bir Bitcoin ETF daha!

Piyasayı sallayacak bir Bitcoin ETF daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Proshares’in Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından bir listeleme haberi de Valkyrie’den geldi. Bitcoin vadeli işlemler tabanlı borsa yatırım fonu (ETF) 22 Ekim’de Nasdaq’ta listelenecek.

Piyasayı sallayacak bir Bitcoin ETF daha!

Proshares’in vadeli Bitcoin ETF’sinin ardından lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmandı. Bitcoin 66,930 dolara yükseldi. Bugün bir geri çekilme yaşanıyor ve yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 63,044 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %46,3 olurken toplam piyasa değeri1,187 trilyon dolara ulaştı. Son 24 saat içerisindeki işlem hacmi ise 47 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin ETF’de rekor!

Bu gelişmelerin ortasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir Bitcoin ETF’si için daha onay verdiğini açıklamıştı. Proshares’in ardından ikinci Strategy ETF, 22 Ekim’de Nasdaq’ta listelenecek.

bitcoin etf

Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald yaptığı açıklamada 22 Ekim’de işleme açılacak Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin kripto para sektörü ile ABD’li düzenleyiciler arasından önemli bir köprü olacak. Wald, aynı zamanda Vakyrie’nin ETF’sinin önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yaptı.

Wald aynı zamanda bu onayın önemli olduğunu ABD’li düzenleyicilerin kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenlemek için sektörle iş birliği içinde olduğunu gösterdiğini belirtti.

“Pazara ne kadar çok ürün gelirse, o kadar çok farkındalık getirir ve umarım daha fazla benimsenir. Elbette benzer ürünler için başka başvurular da var ve bunların piyasaya çıkması mantıklı olur.” 

Piyasaya sürülecek ETF’ler ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. VanEck’in Bitcoin vadeli işlem fonunun da 25 Ekimd’de New York Menkul Kıymetler Borsasında listelenmesi bekleniyor.

ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si , Salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı ve ABD’de piyasaya sürülen ilk Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF oldu. Ekim ayının başlarında SEC, yatırımcılara Bitcoin’e önemli ölçüde maruz kalan şirketlere yatırım yapan bir araç sağlayan Volt Equity tarafından Bitcoin bağlantılı bir ETF ürününü de onaylamıştı.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.