okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ETF’nin onayından sonra piyasada bir ilk daha!

Bitcoin ETF'nin onayından sonra piyasada bir ilk daha!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ETF’ler (Borsa Yatırım Fonu) onaylandı. Bu haberin ardından Bitcoin 66,930 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. İlklerin yaşandığı piyasada bir ilk daha gerçekleşti. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


Bitcoin ETF’nin onayından sonra piyasada bir ilk daha!

Bitcoin ETF’ler onaylanana kadar regüle olmamış borsalarda listeleniyordu. ABD’li yatırımcılar Bitcoin’i ancak Coinbase, Gemini Borsası ve Binance.us gibi platformlardan satın alabiliyordu. Ancak kripto para borsaları regüle olmamış ve finansal otoriteler tarafından tam anlamıyla düzenlenmemiş piyasalardır.

Regüle olmamış piyasalar ile regüle olmuş piyasalar arasındaki farkı şu örnekten yola çıkarak ayırabiliriz. Örneğin bir kripto para borsası hacklense ya da sahibi Bitcoin’leri alıp kaçsa varlıklarınız hiçbir kurum tarafından sigortalanmıyor. Oysa bankadaki mevduatlarınız belli bir orana kadar sigortalı. Hisse senetleri de resmi yollarla kayıt altında (Takas Bank). Bahsedilen nedenlerden ötürü muhafazakar ve riskten kaçınan yatırımcılar, kripto paralara yatırım gerçekleştirmiyordu. ETF’ler sayesinde Bitcoin üzerinden çıkarılan finansal varlıklar Nasdaq ve NYSE gibi regüle olmuş borsalarda listelenmeye başladı. Artık Bitcoin’e karşı çekinceleri olan yatırımcılar kolayca Bitcoin satın alabilir.

Bitcoin ETF'nin onayından sonra piyasada bir ilk daha!
Bitcoin fiyatları

ABD özelinde en muhafazakâr ve riskten kaçınan yatırımcıların başında emeklilik fonları geliyor olmalı! ABD’deki emeklilik sistemi ülkemizden oldukça farklı. ABD’li çalışanlar kendi emeklilik planlarını kendileri yapıyor, SGK gibi bir kurumdan destek almıyor. 40-50 yıllık planları olan ABD’li emeklilik fonları, yatırım yaparken oldukça garantici hareket ediyor. Spekülatif varlıklardan ziyade hazine kâğıtlarını tercih ediyor. Bu fonların Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmaları hayal olsa gerek! Ancak oldu! ABD’li bir emeklilik fonu Bitcoin’e ETF’ler sayesinde yatırım yaptı.

Houston İtfaiyeciler Yardım ve Emeklilik Fonu 25 milyon dolarlık alım ile Bitcoin’e yatırım gerçekleştirdi. Bu sürecin devamı gelirse Bitcoin ve kripto para piyasaları daha da gelişmeye devam edebilir.

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2023-2025 ve BTC gelecek beklentileri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.