1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. BTC fiyatına yeni ATH yaptıran Bitcoin ETF’de de rekor

BTC fiyatına yeni ATH yaptıran Bitcoin ETF’de de rekor

BTC fiyatına yeni ATH yaptıran Bitcoin ETF’de de rekor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı bugün yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti. Lider kripto paranın rallisine dün işlemlere başlayan Bitcoin ETF de katkı yaptı. Öyle görünüyor ETF’nin kendisi de ilk gün işlemlerde rekor kırdı.


Bitcoin ETF ilk gün hacminde 1 milyara ulaşarak rekor kırdı

ProShares’in Bitcoin vadeliler exchange-traded fund (ETF) işlemlere başladı ve ilk gün yeni bir rekora imza attı. Şöyle ki, BTC ETF, başladığı gün en büyük ikinci en büyük günlük işlem hacmine ulaştı.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin (BITO) işleme başladığı gün 993 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştığını bildirdi.

İlgili – Bitcoin vs. Bitcoin ETF: Hangisi daha iyi bir yatırım?

Balchunas, bu değerin, doğal hacim açısından bir ETF için en büyük açılış günü hacmi olduğunu söylüyor. Tabii, önceden planlanmış büyük bir yatırımcıyı içeren veya kendi varlıklarını getiren şirketler tarafından başlatılan ETF’leri hariç tutarsak.

Eric Balchunas (@EricBalchunas) şöyle diyor:

“BITO, toplam günlük hacim olarak 1 milyar dolar civarında (993 milyon dolar ve devam ediyor). Doğal hacim açısından bir ETF için en büyük açılış günü hacmi. Ayrıca tüm ETF’lerin hacminin yüzde 99.5’den fazla (buna DIA, ARKK, SLV gibi büyükler de dahil).”

Ama eğer önceden planlanan dev yatırımcıların ya da kendi varlıklarını getirenleri de sayarsak, Bitcoin ETF ikinci en büyük açılış günü hacmine sahip.

İlgili – Bitcoin ETF de 10 trilyon dolarlık Altın ETF gibi olur mu?

Söz konusu ETF’lerin listesi aşağıdaki gibi. Analiste göre söz konusu büyük şirketlerin ETF’leri dikkate alınmamalı. Çünkü bunlar tabandan gelen bir ilgiyi temsil etmiyor.

BTC fiyatına yeni ATH yaptıran Bitcoin ETF’de de rekor

Kaynak: EricBalchunas/Twitter

Listede doğal hacimsiz işlemlere başlayan ETF’ler de var. Böyle olunca ProShares Bitcoin vadeliler ETF ilk gün işlem hacmine göre ikinci sırada yer alıyor. Listenin lideri ise “Blackrock US Carbon Transition Readiness ETF”.

Balchunas’a göre, BITO ilk işlem saatinde artık 440 milyon dolar işlem hacmime ulaşmıştı.

Kaynak

Etiketler: