İşte 2022’de en çok konuşulacak büyük 5 kripto para!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin kritik seviyelerde konsolide olurken; bu 5 kripto para birimi 2022’de en iyi çıkış yapanlar listesine adını yazdırmaya hazırlanıyor.

2022’de takip edilmesi gereken büyük 5 kripto para: BTC, ETH, BNB, AVAX, MATIC

Bitcoin (BTC), 2021’de müthiş bir ralli yaptı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan keskin bir düzeltme yapmasına rağmen, dijital varlık yıllık bazda %60’lık bir yatırım dönüşü (ROI) elde etti. Aynı dönemde altın %5’ten fazla değer kaybederken; Bitcoin %60 oranında değer kazandı.

ABD’de ve dünyanın birçok yerinde enflasyon yükselirken, Bitcoin’in altına göre üstün bir performans göstermesi, yatırımcıların altına kıyasla Bitcoin’i enflasyona karşı daha iyi bir korunma aracı olarak düşündüğünü gösteriyor.

Bu arada yıl boyunca, kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu yaklaşık 3 trilyon dolara yükseldi. Ancak Bitcoin’in hakimiyeti yılın başında yaklaşık %70’lerdeyken, %40’ın altına düştü. Esasen bu düşüş, bazı altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans sergilediğini gösteriyor.

İlgili: Bitcoin hakimiyetinde tam 3 yıl sonra bir ilk!

Şimdi 2022’de odak noktası olabilecek ve olası bir boğa koşusundan en fazla fayda sağlayabilecek büyük 5 kripto para birimine bakalım. 

Bitcoin ile birlikte bu 5 kripto para için 2022’deki olası hedefleri ve dikkat edilmesi gereken destek seviyelerini fiyat grafiklerine bakarak inceleyelim.

Bitcoin teknik analizi BTCUSDT paritesi

Bitcoin (BTC), kasım başında 64,854 dolarlık direnci kırdı ve bu seviyenin üzerinde  kapandı, ancak mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar realizasyonu olduğunu gösteriyor. Satış diğer hafta da devam etti ve fiyat 64.854$’ın altına geriledi.

İşte 2022’de en çok konuşulacak büyük 5 kripto para!
BTC/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

İlgili: Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı kritik desteğe döndü

Boğalar, 51.999$’da bulunan 20 haftalık üssel hareketli ortalamayı (EMA) savunmaya çalıştı ancak toparlanma sürdürülemedi. Bu da satış baskısını yoğunlaştırdı ve fiyatı 47.681$’daki 50 haftalık basit hareketli ortalamanın altına çekti.

Boğalar dipten satın aldı ancak bu da pariteyi 20 haftalık EMA’nın üzerine çıkarmaya yetmedi. Ve şimdi, ayılar bir kez daha fiyatı 50 haftalık SMA’nın altına çekmeye çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, BTCUSDT paritesi 39.600 dolardaki güçlü desteğe kadar düşebilir. 20 haftalık EMA düşmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) de 50’nin altına düştü. Bu da piyasada ayıların üstün olduğunu gösteriyor.

39.600 doların altında gerçekleşecek bir kırılma ve kapanış, 28.805 dolara doğru daha derin bir düzeltmeyle sonuçlanabilir. Böyle bir keskin düşüş, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirebilir.

Diğer yandan, boğalar 100 haftalık SMA’yı başarılı bir şekilde savunursa, parite 20 haftalık EMA’nın üzerine çıkmak için yeni bir girişimde daha bulunabilir. Bu durumda, parite 64.854$ ila 69.000$ arasındaki yükseliş bölgesine kadar sürecek bir ralli girişiminde bulunacak.

Bu bölgenin üzerinde gerçekleşecek bir kırılma ve kapanış, pariteyi psikolojik olarak kritik bir seviye olan 100.000$’a taşıyabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ethereum teknik analizi

Ethereum (ETH) fiyatı, güçlü bir yükseliş trendinde düzeltme yapıyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da piyasada boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

İşte 2022’de en çok konuşulacak büyük 5 kripto para!
Haftalık ETHUSDT grafiği Kaynak: TradingView

 

Ayılar, fiyatı 3.745$’a tekabül eden 20 haftalık EMA’nın altına çekmeye çalışsa da son birkaç haftalık kapanış mumlarındaki uzun fitiller, boğaların yoğun bir şekilde daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar yakın vadede psikolojik olarak kritik bir seviye olan 5000 dolarlık engeli kırmak için yeni bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, ETHUSDT paritesi yükseliş trendinin bir sonraki ayağının ilk hedef olarak, %100 Fibonacci Genişletme seviyesine denk gelen 5,719,68 dolara kadar yükselebilir.

Momentum, fiyatı bu seviyenin üzerine taşımaya yeterse; dikkat edilmesi gereken bir sonraki hedefler sırasıyla, 6.566.19$’daki %138.2 Fibonacci Genişletme seviyesi ve ardından 7.089.17$ seviyesindeki %161.8 FIB genişletme seviyesi olabilir.

Bu senaryonun aksine, fiyat mevcut seviyeden veya temel dirençten geri çevrilir ve 20 haftalık EMA’nın altına düşerse, bu da muhtemel bir satış baskısının sinyalini verecek. Ve ardından 2.652 dolarlık güçlü desteğe doğru olası bir düşüşe kapı aralayacak.

İlgili: Güncel Ethereum teknik analizi: Boğaların zorlu mücadelesinde son durum! Hedef kaç dolar?

Binance coin teknik analizi ve BNBUSDT paritesi

Binance Coin (BNB) 669.30 dolardan geri çevrildikten sonra düşüş trendine girdi. Bu düşüş, ayıların tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 691.80 doları güçlü bir şekilde koruduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar 500 $’a karşılık gelen 20 haftalık EMA’da dipten alım yaptı.

BNB coin teknik analizinin devamı için : Binance Coin teknik analizi: İşte BNB fiyatında boğalar için orta vadeli hedefler!

Avalanche (AVAX) teknik analizi AVAXUSDT paritesi

Avalanche (AVAX)’ın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 147$’a doğru gerçekleştirdiği keskin ralli, bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi)’yi 85 seviyesine yaklaştırdı. Ve bu da yukarı yönlü hareketin kısa vadede aşırı genişlediğini gösteriyor. Burada, kısa vadeli traderler kar realizasyonu ile bu hareketi sonlandırmış olabilir.

İşte 2022’de en çok konuşulacak büyük 5 kripto para!
AVAX/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

 

Nitekim bununla birlikte, ayılar, arka arkaya üç hafta boyunca fiyatı 81 doların altına çekmek için mücadele etti. Ancak mum çubuklarındaki uzun fitillerden anlaşılacağı üzere satıcılar pariteyi daha düşük seviyelere çekmeye başaramadılar. Bu, boğaların 81 dolarda bulunan bir önceki direnci, desteğe çevirdiğini gösteriyor.

73$’a tekabül eden 20-EMA’dan başlayan güçlü toparlanma, piyasa duyarlılığının pozitif olduğunu ve traderlerin düşüşlerde diplerden alım yaptığını gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 147 dolarda yer alan tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaya çalışacak.

Dolayısıyla bu direncin üzerinde gerçekleşecek net bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. AVAXUSDT paritesi daha sonra 213,17 dolara kadar yükselebilir ve dahası momentum devam ederse, boğalar ralli ile birlikte, fiyatı 260 dolara bile taşıyabilir.

Acak bu yükseliş senaryosu, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten geri çevrilir ve 75,50 doların altına düşerse geçersiz olacak. Böyle bir hareket, yatırımcı duyarlılığının negatife döndüğünü ve traderlerin yükselişlerde satış yaptığını gösterecek.

Parite daha sonra, 50 dolardaki güçlü desteğe kadar düşebilir. Böyle keskin bir düşüş, yükseliş hareketinin bir sonraki ayağını geciktirebilir.

Polygon (MATIC) teknik analiz

Polygon (MATIC) fiyat analizi için : Güncel Polygon (MATIC) teknik analizi: MATIC fiyatında boğalar için kritik eşik!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte 2022’de en çok konuşulacak büyük 5 kripto para!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.