BTC : 80704 ₺ ETH : 1.779 ₺ XRP : 43.9 ₺ LTC : 7.728 ₺ USDT : 336.7 ₺ XLM : 0.2301 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 2 Prensi birbirine düşüren coin hardfork!

2 Prensi birbirine düşüren coin hardfork!

2 Prensi birbirine düşüren coin hardfork!
0

Ethereum CEO’su Vitalik Buterin ve Tron’un CEO’su Justin Sun arasında şiddetli tartışmalar yaşanıyor. 2 Prensi birbirine düşüren coin ise Steem coin hardforku.


2 Prensi birbirine düşüren coin hardfork!

Steem kripto parası, CoinMarketCap’te 71’inci sırada listelen bir kripto para. Steem fiyatları 20 Mayıs’ta ciddi bir pump yaparak 35 cent’e kadar çıkmıştı. Ancak Steem yazının kaleme alındığı saatte 20 cent’ten işlem görüyor. Belki de Steem fiyatlarındaki düşüşte Ethereum CEO’su Vitalik Buterin ve bir grubun haklı sayılacak eleştirilerin etkisi var.

Steem coin’in blockchain ağı bir hardfork üzerinde çalışıyor ve Hive blockchain’inden ayrılacak. Tüm tartışmalar da bunun üzerine başladı. Tron’un CEO’su Steem’i satın aldı ve uzun süredir Steem hardfork’u üzerinde çalışıyor. Ancak Steem harfork’u gerçekleşirken bazı hesaplara el koyuyor ve bu hesaplardaki kripto paralar donduruluyor. Bu süreçte 3 milyon doların üstünde Steem coin’in dondurulduğu ileri sürülüyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

Steem’den yapılan açıklamalara göre dondurulan hesaplar bazı kriterleri yerine getirmedikleri için donduruluyor. Ayrıca Steem’in bu hafta da yüklü miktarda Steem içeren yeni hesapları da donduracağı düşünülüyor.

Bu gelişmelerin ardından Steem hesap sahipleri, Justin Sun’ı ve hardfork sürecini haklı olarak eleştiriyor. Justin Sun’ın başkalarının parasını almakla suçluyor.

Bu tartışmalar yaşanırken Vitalik Buterin şu ifadeleri kullandı:

“Steem kullanıcılarının Hive blockchain’ine geri dönmeleri gerekmiyor mu?”

Justin Sun ise kinayeli biçimde Buterin’e cevap vererek şu ifadeleri kullanıdı:

“Tüm Ethereum kullanıcılarının Tron blockchain’ine taşınması gerekmiyor mu?”

Kimin haklı kimin haksız olduğu ise siz değerli okuyucularımızın takdiri.

Kaynak