1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analiz firması, yeni Bitcoin rallisini ateşleyecek faktörü açıkladı!

Analiz firması, yeni Bitcoin rallisini ateşleyecek faktörü açıkladı!

Analiz firması, yeni Bitcoin rallisini ateşleyecek faktörü açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir blockchain ve kripto para veri analiz firması, yakın vadede yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyecek faktörü açıkladı!

Yeni Bitcoin rallisi ne zaman?

Popüler blockchain veri analiz firması Santiment, bu göstergenin Bitcoin fiyatında olumlu bir kırılmanın başlangıcına işaret edebileceğini savunuyor.

Analiz firması, yeni Bitcoin rallisini ateşleyecek faktörü açıkladı!

İlgili: Ünlü kripto kahininden Bitcoin yatırımcılarına 2 önemli uyarı!

Kripto para analiz platformu, Bitcoin (BTC) fiyatında pozitif bir kırılmanın başlangıcına işaret eden önemli bir göstergeye dikkat çekti.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1494824755068874753

BTC fiyatı şu anda 40.000 dolar seviyesinin altında işlem görürken, Santiment altının ise yükseldiğine dikkat çekiyor.

 Altın son iki haftada yaklaşık %5 arttı ve bu, değerli metal için gerçekten de önemli bir artış.

(Son 24 saatte %2 değer kazanan Bitcoin, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 39.000 dolardan işlem görüyor.)

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Son zamanlarda, düzeltme sürecinde olan ABD borsası ile birlikte Bitcoin de zayıfladı. Santiment de BTC’nin hisse senetleriyle arasındaki bu korelasyon ortadan kalkarsa, bunun yeni bir ralliye dair önemli bir işaret olacağını söylüyor.

“Bitcoin 40.000 doların üzerinde kalma mücadele veriyor ve haftanın sonuna kadar olan bu orta ölçekli düşüş, S&P500’ün bir kez daha düşmesiyle aynı zamana denk geldi. Bu arada altın sekiz ayın zirvesini gördü. Pozitif bir patlamanın işareti olacak bir BTC korelasyon kırılması bekleyin.”

Yakın zamanda yaptığı bir paylaşımda, dijital varlık yöneticisi Pantera Capital yöneticisi de benzer şeyler söyledi ve geleneksel pazarlar ve kripto arasındaki korelasyona değindi.

Pantera’nın baş yatırım sorumlusu Joey Krug, kriptonun geleneksel makro pazarlarla birlikte hareket etme eğiliminde olduğunu ve bunun çok uzun sürdüğünü belirtti.

“Önümüzdeki haftalarda kriptonun temel olarak geleneksel piyasalardan ayrışacağını ve tekrar kendi başına hareket etmeye başlayacağını düşünüyoruz. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi, kriptonun hala nispeten küçük bir piyasa olması. Ve bu nedenle merkez bankası faiz oranının %0 ya da %1,25 olması gibi şeyler yıllık bazda dört ila beş kat büyüyen bir şey için çok büyük bir fark yaratmıyor. Özellikle bunu DeFi (merkezi olmayan finans) de görüyoruz.

10 ila 40 kat artış kaydeden çok sayıda DeFi varlığı var. Bunların piyasa değeri çok çok yüksek değil; teknoloji hisseleri bunlardan 400 ila 500 kat daha yüksek değerde işlem görüyor. Bizim görüşümüz, önümüzdeki haftalarda kriptoların hisse senetlerinden ayrışacağı ve kriptonun yeniden bağımsız olarak işlem yapacağı yönünde. Bana göre, 2.200 dolar Ethereum için muhtemelen dip seviyeydi.”

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: