Ünlü kripto kahininden Bitcoin yatırımcılarına 2 önemli uyarı!

Bitcoin kâhininden korkutan düşüş senaryosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasının kahini olarak anılan ünlü emtia ve kripto para analisti Peter Brandt, Bitcoin yatırımcılarına çok önemli uyarılarda bulundu.

Peter Brandt Bitcoin yatırımcılarını uyardı: İnanmayın!

Kripto piyasası söz konusu olunca, çoğunlukla Bitcoin (BTC) ile ilgilenen ve Bitcoin’in hemen hemen her parabolik boğa koşusunu önceden tahmin eden efsanevi analist Peter Brandt, şimdi de kripto para yatırımcılarına altın niteliğinde uyarılarda bulundu.

Bitcoin’in 2018’deki çöküşünü önceden bilen tecrübeli analist, Bitcoin yatırımcılarını uyardı. Ve yatırımcıların aya (to the moon*) birdenbire hızlı bir çıkış beklememelerini ve bunun yerine uzun soluklu düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Ünlü kripto kahininden Bitcoin yatırımcılarına 2 önemli uyarı!

Nitekim, kripto piyasasında bir coinin aya çıkması tabiri ‘ to the moon’, çok güçlü ve durmak bilmeyen bir yükseliş trendindeki bir varlığı tanımlamak için kullanılan popüler bir terimdir. Her kripto yatırımcısı illa ki, kendi portföyündeki kriptoların nihayetinde bir gün aya ulaşacağını umuyor.

Ancak Brandt’e göre, bazı analistler tarafından durmadan dillendirilen böyle pump beklentileri piyasaya zarar veriyor.

İlgili: Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!

Bununla birlikte; Brandt, Twitter’da yaptığı son paylaşımında diğer analistlerin söylediklerinin aksine, BTC fiyat düzeltmelerinin uzun sürebileceğini ifade etti.

” Büyük Bitcoin zirveleri ve bunları aşmak için büyük zaman dilimleri… Sürekli ‘aya çıkacak diye bağıranlar, BTC yatırımcılarına büyük bir kötülük yapıyorlar… Asıl mesaj, sürekli abartılı bir reklam değil, uzun süreli sabır olmalıdır.”

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu arada MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Brandt’ın tweetine benzer bir paylaşım yaptı ve en büyük kripto para birimini uzun soluklu bir yarışa benzetti:

“Bitcoin uzun bir maratondur, bir sürat koşusu değil.”

Emtia sektöründe en az otuz yıllık deneyime sahip olan ve kripto piyasasının en güvenilir analisti olarak tanınan Brandt, ayrıca uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları için önemli olan bir başka hususa da vurgu yapıyor:

“Bir satın al ve hodl stratejisi yatırımın kazancını götürür. Ancak BTC balonu gerçekten patlarsa, bunun telafisi olmaz. Ben sadece, piyasaya pompalanan abartılı boş umutların insanların uzun vadede sabrını yıpratacağını söylüyorum. Böyle abartmak yerine, insanları bir gecede kazanç beklememeleri konusunda uyarmalıyız.”

İlgili: JP Morgan’dan Bitcoin için bir iyi bir de kötü tahmin!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü kripto kahininden Bitcoin yatırımcılarına 2 önemli uyarı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.