1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!

Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!

Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Global Advisors kurucusu ünlü Bitcoin boğası, bir sonraki boğa koşusunun Bitcoin fiyatını hangi seviyelere taşıyacağı ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Thomas Lee Bitcoin fiyatını etkileyecek faktörleri açıkladı

2021’de 100.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat tahmini yapan ancak bu tahmininde başarısız olan ünlü boğa hala pes etmiyor!

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı ve aynı zamanda ünlü bir kripto para stratejisti olan Thomas Lee, dünyanın bir numaralı kripto para birimi konusunda oldukça iddialı tahminlerde bulunmaya devam ediyor.

Fundstrat stratejisti, BTC’nin 2022 yıl sonuna kadar 200.000 doları aşmasını bekliyor.

Esasen, Bitcoin’in kasım ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan yaklaşık %36 oranında değer kaybetmesine rağmen, ünlü boğa iddialı tahminini ikiye katladı.

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin fiyatı 2022’de 200.000 dolara nasıl ulaşacak?

Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!

Tom Lee’nin 2021’de yaptığı tahmin gerçekleşmemiş olabilir, ancak piyasadaki büyük gerilemeye rağmen o umudunu koruyor. Ve Bitcoin fiyat görünümü konusunda hala fazlasıyla bullish. Hatta Lee, yıl sonuna kadar 200 bin dolarlık BTC tahmini yaparak, daha da ileriye gidiyor.

14 Şubat CNBC Crypto World’e verdiği bir röportajda Lee, ABD’de toplam hanehalkı net değerinin yaklaşık 142 trilyon dolar civarında olduğunu belirtti. Ayrıca insanların önümüzdeki on yıl içinde tahvil sahibi olarak muhtemelen para kaybedeceklerini söyledi. Lee, bunun bir sonucu olarak da kripto piyasasına yoğun bir şekilde spekülatif sermayenin giriş yapacağını iddia etti.

Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!

İlgili: Rusya kripto para yasağında yatırımcıları sevindiren veto! 

Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde Lee aslında, gelecek hakkında net bir tahminde bulunmanın çok zor olduğunu da kabul ediyor. 

Ancak kripto para piyasasının geleceğinin parlak olduğuna inanan, çöküş zamanlarında bile umudunu kaybetmeyen ve her zaman olumlu fiyat tahminleriyle gündeme gelen Lee, sözlerine şu ifadeleri ekledi:

“Birileri geleceği gösteren kristal küreye sahip değilse, kripto piyasasının yarını hakkında kesin bir şey söylemek çok zor. Bitcoin ve diğer varlıklar, geçmişte çokça tekrarlandığı gibi, %40’lık düşüşler yapabilirler veya 10 gün gibi kısa bir sürede bir yıllık kazancın büyük çoğunluğunu elde edebilirler. Konu kripto ise kesin bir şey söylemek çok zor. Önümüzde geniş bir yol var.”

Tom Lee ayrıca BTC’nin 100.000 dolar ve yukarısına ulaşmasının önündeki muhtemel engellere dair önemli açıklamalarda da bulundu.

Lee, kripto para biriminin dünya çapında kolay bir şekilde transfer edilebilme özelliği sayesinde geçerli bir ödeme seçeneği haline geldiğini ifade etti.

Ayrıca, blockchainde gerçekleştirilen tüm işlemler kolayca takip edilebilir. Ancak Fundstrat’ın tecrübeli stratejisti, yüksek BTC fiyatlarının tüketici benimsemesinin önünde önemli bir engel olduğunu söylüyor. Bu nedenle, kripto ticaret platformlarının, Bitcoin fiyatını satoshis ya da SATS cinsinden vermesinin sektör açısından daha iyi olacağını düşünüyor.

İlgili: JP Morgan’dan Bitcoin için bir iyi bir de kötü tahmin!

Ünlü boğadan Bitcoin fiyatını aya çıkaracak tahmin!

Lee ayrıca, Bitcoin ağı en fazla değere sahip en önemli blockchain olduğu için, bu ağda oluşabilecek potansiyel bir güvenlik açığının 100 bin dolar ve üstüne ulaşmanın önündeki en büyük engel olabileceğini belirtti.

Dahası Fundstrat kurucu ortağı, başka bir kripto para biriminin önümüzdeki yıllarda Bitcoin’i tahtından indirebileceği görüşünde.

Son olarak ünlü boğa; yatırımcılara, özellikle kriptonun geleceği hakkında tahminlerde bulunmak zor olduğu için, kişisel portföylerine, yalnızca gözden çıkarabilecekleri miktarda fon tahsis etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İlgili: Ünlü analistten Bitcoin piyasa değeri için müthiş öngörü!

Kaynak