JP Morgan’dan Bitcoin için bir iyi bir de kötü tahmin!

Robert Kiyosaki'den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street’in dev yatırım bankalarından JPMorgan bünyesinde faaliyet gösteren stratejistler, Bitcoin hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. İşte Bitcoin için analistlerden gelen yeni tahminler…

JP Morgan’dan Bitcoin için yakın ve uzun vadeli tahmin

Bundan birkaç yıl öncesine kadar Wall Street’te Bitcoin (BTC) karşıtı isimlerden biri olarak tanınan JP Morgan, o yıllarda Bitcoin hakkında felaket senaryoları yazarken; son dönemlerde sık sık olumlu tahminlerle gündeme gelmeye başladı. Şimdi ise dev yatırım bankasının bünyesinde faaliyet gösteren stratejistler, Bitcoin için bir iyi bir de kötü tahminde bulundu.

İlgili: Tüm Bitcoin ayı sezonlarını doğru bilen analistten yeni tahmin!

JP Morgan'dan Bitcoin için bir iyi bir de kötü tahmin!

Yatırım bankasının analistleri, Bitcoin fiyatının şu anda çok yüksek olduğunu ve gerçek değerinin mevcut değerinden çok daha düşük olduğunu düşünüyor.

Şöyle ki; Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase stratejistlerine göre, Bitcoin’in gerçek değeri mevcut değerinden %12 daha düşük olmalı. Yani analistler, en büyük kripto para birimine 38.000 dolarlık bir değer biçiyorlar.

JP Morgan bu hesaplamayı, BTC’nin altından dört kat daha volatil olmasına dayandırıyor. Ve volatilitenin üç katına inmesi durumunda; gerçeğe uygun fiyatının yaklaşık 50.000 dolara yükseleceğini belirtiyor.

Bununla birlikte dev banka, Bitcoin’in uzun vadede büyük bir yükseliş kaydedeceğini söylüyor. Ve BTC’nin uzun vadeli fiyatını 150 bin olarak tahmin ediyor.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Uzmanlar, BTC için daha fazla kurumsal benimsemenin önündeki en büyük engelin, piyasadaki bu aşırı volatilitenin yanı sıra yükseliş ve düşüş döngüleri olduğunu düşünüyor.

Bu arada ilginç bir şekilde; JPMorgan BTC için uzun vadeli tahminlerini güncelledi. Şöyle ki; stratejistler daha önce BTC’nin uzun vadeli fiyatını 146,000 dolar olarak tahmin etmişti. Ancak bu hedefi yeni bir tahminle 150.000 dolara yükseltti.

Geçen ay, Bitcoin fiyatları %22 oranında değer kaybederek, yaklaşık 47 bin dolardan 36.5 bin dolara kadar düştü. Son zamanlarda kripto piyasasını esir alan düşüş iklimine rağmen, JP Morgan gibi bir kısım büyük Wall Street bankalarının böyle tahminlerde bulunmaları ve yatırımcılarına kripto varlıklara yatırım yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunması oldukça ironik. 

Bu arada Bitcoin ise son 24 saatte çok az bir değişiklikle 43.900 dolardan işlem görüyor. Fiyatlar geçen haftadan bu yana yaklaşık %18 artmasına rağmen, BTC mevcut fiyat seviyelerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya. En büyük dijital varlığın fiyatı, bu direnç seviyesini kırabilirse 47K’ya doğru yeni bir ralli başlatabilir. Ancak başarısız olursa, 41,5 bin dolarlık desteğe düşmesi beklenebilir.

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında kritik krılma noktası!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
JP Morgan’dan Bitcoin için bir iyi bir de kötü tahmin!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.