1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Tüm Bitcoin ayı sezonlarını doğru bilen analistten yeni tahmin!

Tüm Bitcoin ayı sezonlarını doğru bilen analistten yeni tahmin!

Tüm Bitcoin ayı sezonlarını doğru bilen analistten yeni tahmin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tarihsel olarak neredeyse tüm Bitcoin ayı sezonlarını önceden bilen analist, bu kez yatırımcıları sevindiren bir tahminle ortaya çıktı!

Bitcoin ayı sezonu bitti mi?

Dave the Wave olarak tanınan ve nedereyse tüm Bitcoin ayı piyasalarını önceden tahmin eden popüler bir kripto para analisti, 93.700 takipçisine BTC’nin düşüş kanalını kırdığını söyledi.

https://twitter.com/davthewave/status/1490532163301052418

Twitter’da Dave the Wave olarak tanınan analist, en son geçtiğimiz yıl mayıs ayında, Bitcoin’in 60.000 dolardan başlattığı büyük çöküşünü doğru tahmin etmiş ve ardından yılın üçüncü çeyreğinde Bitcoin’in düşüş eğilimini tersine çevireceğini söylemişti. 

Ağustos ayına kadar Bitcoin boğa piyasasının yeniden başlayacağını söyleyen analist, tahminlerinde haklı çıkmış; Bitcoin tam da söylediği gibi kasım ayına kadar yükselerek, 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti.

“İyi tarafından bakacak olursak; histogramla ölçülen momentuma dayanarak, fiyatın ağustos ayına kadar geri dönüş yapma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.”

Tüm Bitcoin ayı sezonlarını doğru bilen analistten yeni tahmin!

‎Ayrıca analist, 2019 ve 2020 ayı sezonlarını da önceden bilmişti. Analist o dönemlerde, böyle büyük düşüşlerin, kripto piyasalarında yıkıcı bir etkiye sahip olacağını; fakat bir sonraki parabolik yükseliş için bu tarz geri çekilmelerin gerekli olduğunu ifade etmişti.

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında kritik bir kırılmaya dair sinyaller!

Şimdi ise analist, Bitcoin’in 25.000 dolarlık düşüş hedefinin geçersiz olduğunu ve bunun da “iyi bir şans” olduğunu söylüyor.

Dave the Wave, 93.700 takipçisine BTC’nin düşüş kanalını kırdığını söyledi.

“25K ideal düşüş hedefi artık pek ihtimal dahilinde değil. Ağırlıklı olarak, zirveden yolun %70’ini aldı ve bir kez daha Fibonacci seviyesinin altına düştü.”

Bununla birlikte; kanal kırılsa bile analist, fiyatların hala düşebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Dave the Wave, BTC’nin “geniş dalgalı bir aralıkta” bu hareketin sona erebileceğini söylüyor. Ayrıca üstel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge olan Bitcoin’in aylık ve haftalık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) ölçümlerinin karışık sinyaller verdiğini belirtiyor. Bu arada MACD metrikleri, trend belirleyici göstergeler olarak bilinir.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

https://twitter.com/davthewave/status/1490535782855352322

“Sıfır çizgisine yeniden yerleştikten sonra haftalık MACD güçleniyor.

Aylık MACD ise, hala sıfır çizgisine doğru konsolide oluyor.

= yatay hareket etme olasılığı ve biraz daha konsolidasyon.”

https://twitter.com/davthewave/status/1490802622756188160

Son olarak; Dave the Wave, bu yılın sonlarında veya 2023’ün başlarına kadar Bitcoin’i 100.000 dolara taşıyacak bir güzergahta olabileceğimizi belirtti.

(BTC, yazımızı yayına hazırlarken 43.525.58 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para, son yedi gün içinde %12,5’ten fazla değer kazandı.)

İlgili: Elliot ustasından heyecan veren yeni Bitcoin ve AVAX tahmini

Kaynak