1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü fastfood zinciri Metaverse’e restoran açıyor!

Ünlü fastfood zinciri Metaverse’e restoran açıyor!

Ünlü fastfood zinciri Metaverse’e restoran açıyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük fastfood zincirlerinden biri olan McDonald’s Metaverse dahil olmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Ünlü fastfood zinciri Metaverse’e restoran açıyor!

Metaverse, bu gelişim ve dönüşüm hızında devam ederse -ki öyle görünüyor- hayatımızda çok önemli değişiklikler olacak. Dünyanın önce gelen şirketleri Metaverse dünyasına eklemlenmeye devam ediyor. Oluşturulan bu yeni dünyada köşe başlarını tutmaya çalışan devler arasına dünyanın en büyük fastfood zincirlerinden biri olan McDonald’s’ta katılıyor.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Daha önce ünlü teknoloji şirketleri Apple, Samsung ve Microsft başta olmak üzere birçok sektörden büyük yatırımcılar Meta evrenine adım attı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin adını “Meta” olarak değiştirdi ve zaten yanmaya başlayan ateşi harladı. Metaverse tabanlı kripto paralar bir anda patlama yaptı ve insanların tüm ilgili bu alana kaydı. 2022 yılının şimdiye dek en çok konuşulan konuları arasında geliyor.

İlgili: Samsung’tan Metaverse adımı!

Ticari marka avukatı Josh Gerben’e göre, McDonald’s Metaverse dünyasına katılmak için on ticari marka başvurusu yaptı. 4 Şubat’ta sunulan başvuru, sanal bir restorana işaret ediyor.

Eve teslimatlı sanal bir restoran açmanın yanında NFT’lerde piyasaya sunmayı amaçlayan fastfood zinciri McCafe zincirini de planlarına dahil etmeyi amaçlıyor. Ünlü bir fırın-cafe zinciri olan Panera Bread’da Metaverse dahil olmak için başvuru yaptığını açıklamıştı. Ünlü zincirde PANERAVERSE adlı bir sanal cafe kurmak istiyor.

metaverse

MacDonald’s’ın dünya genelinde 100 ülkede 39,000 fazla şubesi bulunuyor. Bu şubelerin hangisinin sanal mağazalara eklemleneceği henüz belli değil ancak. Avukat Gerben, önümüzdeki yıl aklımıza gelebilecek her büyük markanın bu yönde başvurularını göreceğimizi belirtiyor.

ABD’de patent ve ticari marka başvuruları ilgili kuruluş tarafından ortalama 9,5 aylık bir sürede karara bağlanıyor. McDonald’s’ın başvurusunun bir engelle karşılaşmayacağı değerlendiriliyor. Bu süre dev firma için daha kısa sürebilir. Dünyanın yeni trendi sadece ABD’de gündemde değil Çin’de de tüm resmi makamlardan gelen tüm uyarılara rağmen 1,300’den fazla şirkette Metaverse için patent başvurusunda bulundu.

Kaynak