1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkarsa patlama yapacak!

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkarsa patlama yapacak!

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkarsa patlama yapacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Tone Vays, Bitcoin için göstergelerin şu anda iyi olduğunu ancak kritik bir direnç noktasının üzerine çıkması durumunda patlama yapacağını söyledi. Detaylar haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkarsa patlama yapacak!

Kanada’da yaşanan olayların ardından Hükümet, Bitcoin’i terörizmin finansmanı ve kara para aklama konularındaki denetimlere tabi tutacağını açıkladı. Kamyon şoförlerinin Covid-19 kısıtlamalarını protesto ettiği Ottowa’da hayat durma noktasına geldi. Protestoculara kripto para üzerinden bağış yapılmasının önüne geçme adına alınan karar ters etki yaptı ve Bitcoin yükselişe geçti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi 44,000 dolarlık direnç noktasını aştı. Yazım anında 44,075 dolardan işlem gören BTC’nin toplam piyasa değeri de 835 milyar dolara yükseldi. Yaşanan bu olay kripto paraları yasaklamanın hiçbir şekilde obu piyasayı engelleyemeyeceğini bir kez daha gösterdi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü kripto analisti Tony Vays’da bu artışa dikkat çekti. Analiste göre Bitcoin için göstergeler şu anda çok iyi ancak patlama yapmadan önce kritik bir direnç noktasını geride bırakmak zorunda. Vays ayrıca BTC’nin yönlü bir eğilim göstergesi olan Parabolik SAR’ın bir varyasyonu olan Lucid SAR’da neredeyse bir yükseliş sinyali vermek üzere olduğunu söylüyor. Ünlü tüccara göre bu kritik seviye 52,000 dolar. Öncelikle 43,500 ve 46,500 dolarlık dirençlerin kararlı şekilde geride bırakılmasını ardından da bu seviyelere ulaşılmasını bekliyor.

“Haftalık grafik, bu iyi görünüyor. Hafta sonuna kadar daha gidecek çok yolumuz var. Önümüzdeki hafta yükselişe geçersek, muhtemelen Lucid SAR’ı kıracağız. “52.000 dolarlık alanın benim ay bölgem olduğunu söyleyebilirim. Bu çizginin üzerinde yukarı yönlü büyük bir hareket bekliyorum.

Özgürlük Konvoyu Hareketi, Kanada’da başlattığı protestolarda kripto paralar üzerinden yoğun bağış alıyor. Tüm engellemelere rağmen bazı kripto para borsaları yasağa uymadı ve protestoculara destek vermeye devam etti. Bu başkaldırı kripto para piyasasının canlanmasına katkı sağladı. Piyasa uzun bir aranın ardından üst üste yeşil kapanışlar yapıyor.

İlgili: Kanada’dan flaş Bitcoin kararı!

Günlük Bitcoin (BTC) grafiği

bitcoin

 

Kaynak

Etiketler: