1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Deutsche Bank Bitcoin anketinden çıkan ilginç sonuçlar!

Deutsche Bank Bitcoin anketinden çıkan ilginç sonuçlar!

Deutsche Bank Bitcoin anketinden çıkan ilginç sonuçlar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Almanya merkezli dev banka Deutsche Bank’ın gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çıkan sonuçlar için haberimize göz atabilirsiniz.


Deutsche Bank Bitcoin anketinden çıkan ilginç sonuçlar!

Deutsche Bank’ın gerçekleştirdiği Bitcoin ve kripto para anketine 3250 kişi katıldı. 3250 kişinin 680’i ise kripto para yatırımcısı olduklarını belirtti. Ankete katılan kişilerin büyük çoğunluğu bazı kripto para fiyatlarında yaşanan %80’lik düşüşe rağmen kripto paralarını tutmaya devam ediyor. Bazı ABD’li kripto para yatırımcılarının ise Bitcoin ve kripto para ticareti nedeniyle işlerini bıraktıkları ve bazılarının ise işlerini bırakmaya hazırlandıklarını belirttiler.

Deutsche Bank anketine yansıyan önemli sonuçlardan birisi yatırımcıların uzun vadeli pozisyon almaları oldu. Yani fiyatlardaki olağanüstü düşüşlere rağmen kripto paralarını tutmaya devam ediyorlar.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Ankete katılan kripto para yatırımcılarının yarıdan azı düşen fiyatlar karşısında Bitcoin ve kripto paralarını bozdurdu ve bilançolarında tuttukları kriptolarının fiziksel miktarını azalttılar.

Yukarıda belirtildiği gibi ankete 3250 kişi katıldı. 3250 kişinin 680’i ise kripto para ve Bitcoin yatırımı yaptı. 680 kişinin ise %65’i ise Bitcoin ve kripto para yatırımlarını son 1 yıl içerisinde yaptıklarını ifade etti.

Ankete katılanlarının yaklaşık %25’i gelecek 5 yıl içerisinde Bitcoin fiyatlarının 110 bin doların üzerine çıkacağını söyledi. Yine katılımcıların %25’i Bitcoin ve kripto para portföylerini genişletmeyi planlandıkları belirtti.

Anketçilerin %43’ü ise kripto para ticaretini sadece hobi maksatlı yaptıklarını ve kripto paralar üzerine hayatlarını inşa etmediklerini söylediler.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Bitcoin 10 Kasım 2021’de 68 bin doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 44 bin dolar bandında işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında 2016 yılından beri aylık değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.