Loading...
btc
BTC
-4.36%
Bitcoin
66.506,31 USDT
eth
ETH
-6.11%
Ethereum
3.443,69 USDT
bch
BCH
-6.98%
Bitcoin Cash
436,35 USDT
xrp
XRP
-4.56%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-3.98%
Litecoin
76,49 USDT
bnb
BNB
-4.26%
Binance Coin
598,41 USDT
sol
SOL
-7.94%
Solana
146,42 USDT
avax
AVAX
-4.76%
Avalanche
30,74 USDT
ada
ADA
-5.85%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-2.9%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
-7%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-7.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin madenciliği günden güne cazip hale geliyor!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para madenciliği günden güne cazip hale geliyor. Birçok ülke ve kurum Bitcoin ve kripto para madenciğine giriş yapıyor.


Bitcoin madenciliği günden güne cazip hale geliyor!

Bitcoin madencilerinin temel olarak iki önemli gelir kapıları var: Kazanılan Bitcoin ödülleri ve Bitcoin transfer ücretleri. Bitcoin blockchain’i için geliştirilen algoritma sayesinde Bitcoin üzerinde yapılan işlemleri blockchain’e kaydeden girişimcilere Bitcoin ödülü veriliyor. Verilen ödül miktarı kazılan blok başına 6.25 adet BTC! Yazının kaleme alındığı saatte 6.25 adet Bitoin’in dolar karşılığı 275,000 dolar. Günlük ortalama bu şekilde dağıtılan Bitcoin ödülü 900 adet BTC’yi yani yaklaşık 40 milyon doları buluyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin madenciği nasıl yapılır?

40 milyon dolarlık gelir sadece Bitcoin madenciliği için dağıtılan ödülün değeri. Bunun üzerine Bitcoin transfer ücretlerini de dahil etmek gerekiyor. Bir de diğer kripto paraları da eklediğimizde kripto para madenciliğinin günlük gelir düzeyi 100 milyon doları buluyor. Bu pasta birçok ülkeyi ve işletmeyi cezbediyor.

Geçtiğimiz ay Bitcoin ve kripto paraları yasaklamayı planlayan Rusya, 180 derece politika değişikliğine giderek Bitcoin ve kripto paraları hukuki olarak meşru kabul etti. Şimdiler de ise Rusya Bitcoin ve kripto para madenciliğinde kullanılan elektriğin vergilerini azaltmayı planlıyor.

Diğer gelişme ise coğrafyanın farklı bir bölgesinden! Meksika’nın en zengin 3’üncü iş adamı Bitcoin madenciliği işine gireceğini açıkladı.

Kısaca Bitcoin ve kripto para madenciliği dev bir endüstriye dönüştü ve günden güne büyüyor ve gelişiyor. Intel gibi şirketler Bitcoin madenciliği konusunda chip ve donanım üretmeye başladı. Bitcoin donanımları üreten Bitmain ve Caanan gibi şirketler ise New York Borsasında listeleniyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.