1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin madenciliği günden güne cazip hale geliyor!

Bitcoin madenciliği günden güne cazip hale geliyor!

Bitcoin madenciliği günden güne cazip hale geliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para madenciliği günden güne cazip hale geliyor. Birçok ülke ve kurum Bitcoin ve kripto para madenciğine giriş yapıyor.


Bitcoin madenciliği günden güne cazip hale geliyor!

Bitcoin madencilerinin temel olarak iki önemli gelir kapıları var: Kazanılan Bitcoin ödülleri ve Bitcoin transfer ücretleri. Bitcoin blockchain’i için geliştirilen algoritma sayesinde Bitcoin üzerinde yapılan işlemleri blockchain’e kaydeden girişimcilere Bitcoin ödülü veriliyor. Verilen ödül miktarı kazılan blok başına 6.25 adet BTC! Yazının kaleme alındığı saatte 6.25 adet Bitoin’in dolar karşılığı 275,000 dolar. Günlük ortalama bu şekilde dağıtılan Bitcoin ödülü 900 adet BTC’yi yani yaklaşık 40 milyon doları buluyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin madenciği nasıl yapılır?

40 milyon dolarlık gelir sadece Bitcoin madenciliği için dağıtılan ödülün değeri. Bunun üzerine Bitcoin transfer ücretlerini de dahil etmek gerekiyor. Bir de diğer kripto paraları da eklediğimizde kripto para madenciliğinin günlük gelir düzeyi 100 milyon doları buluyor. Bu pasta birçok ülkeyi ve işletmeyi cezbediyor.

Geçtiğimiz ay Bitcoin ve kripto paraları yasaklamayı planlayan Rusya, 180 derece politika değişikliğine giderek Bitcoin ve kripto paraları hukuki olarak meşru kabul etti. Şimdiler de ise Rusya Bitcoin ve kripto para madenciliğinde kullanılan elektriğin vergilerini azaltmayı planlıyor.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1493558430195494920

Diğer gelişme ise coğrafyanın farklı bir bölgesinden! Meksika’nın en zengin 3’üncü iş adamı Bitcoin madenciliği işine gireceğini açıkladı.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1493421845617520644

Kısaca Bitcoin ve kripto para madenciliği dev bir endüstriye dönüştü ve günden güne büyüyor ve gelişiyor. Intel gibi şirketler Bitcoin madenciliği konusunda chip ve donanım üretmeye başladı. Bitcoin donanımları üreten Bitmain ve Caanan gibi şirketler ise New York Borsasında listeleniyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini