okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.05%
Bitcoin
68.006,87 USDT
eth
ETH
-2.27%
Ethereum
3.805,77 USDT
bch
BCH
-4.9%
Bitcoin Cash
465,65 USDT
xrp
XRP
-1.66%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-3.09%
Litecoin
82,61 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
599,57 USDT
sol
SOL
-1.1%
Solana
168,27 USDT
avax
AVAX
-3.67%
Avalanche
36,86 USDT
ada
ADA
-2.77%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.57%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
-3.35%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte kripto piyasasından para kazanmanın 5 önemli noktası!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analiz kanalı BitBoy Crypto’nun sunucusu Been, kripto paralardan para kazanmanın 5 önemli noktasını açıkladı. Detaylar haberimizde.

İşte kripto piyasasından para kazanmanın 5 önemli noktası!

Kripto piyasası ayalardır beklenen boğa koşusunu yapamadı. Geçtiğimiz yıl 3 trilyon dolarlık bir büyüklüğe kavuşan kripto piyasası bu değerlerde tutunamadı. Yaşanan düşüşle birlikte piyasanın toplam değeri 1,790 trilyon dolara geriledi.

Yatırımcılar piyasanın genel durumundan dolayı mutlu değil. Birçok metrik satış baskısının devam edeceğini gösteriyor. Kripto piyasası geçtiğimiz yaşadığı ralli sırasında yeni zenginler ortaya çıkardı. Ancak bu dönemlerde de büyük zararlar açıklayanlarla karşılaşıyoruz.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Kripto piyasasına yatırım yapmak için nasıl bir yol izlemeli? Bu sorunun cevabını ünlü kripto analiz kanalı BitBoy Crypto’nun sunucusu Been veriyor. Ünlü analist 1,45 milyon abonesi olan Youtube kanalında kripto piyasasından para kazanmanın 5 hassas noktasını içeren bir video paylaştı.

1.Uzun vadeli yatırım zihniyeti geliştirmek

Analistin listesindeki ilk strateji uzun vadeli bir yatırım planı geliştirmek. Kripto piyasasında para kazanmanın en önemli noktası yatırımı uzun vadeye yaymaktır. Bu kaybetmenin önüne geçecektir. Çünkü kripto piyasasında büyük ralliler yaşanmaya devam edecek.

İlgili: Bitcoin hodl nedir? 

2.Pazar davranışlarını anlamak

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken ikinci nokta pazar davranışlarını anlamak. Bir kripto para düşüşte olduğunda onun düşeceği son noktayı belirlemek ve çıkışa geçmeden önce alım yapmak.

Kripto paraların döngülerini takip etmek için piyasayı iyi okumanın yanı sıra fiyatları etkileyecek güncel olaylara da hakim olmak gerekiyor. Bir bütün halinde hareket eden bu piyasalarda var olmanın en önemli stratejilerinden biri de olayları analiz etmekten geçiyor.

3.Portföyü çeşitlendirmek

Kripto paralarda volatilite hala çok fazla. Ani düşüş dönemlerinde kayıpları en aza indirmenin önemli bir yolu portföyü çeşitlendirmekten geçiyor. Analistler, tüm tasarrufun tek bir kripto paraya yatırılmasının makul bir seçenek olmadığı konusunda hem fikir. Bu nedenle Portföyünüzü projesine güvendiğiniz kripto paralar ile çeşitlendirmelisiniz.

4.Uzmanlaşmak

Kripto para piyasasında birçok yeni alan var. Bunların başında Metaverse ve NFT’ler geliyor. Bu piyasada para kazanmanın bir yolu da piyasa ile ilgili tam uzmanlaşmadan geçiyor. Bu kadar dinamik bir piyasada bunun ne kadar zor olduğu açık ancak kaybetmek istemiyorsanız bu alanı tanıyarak yatırım yapmalısınız.

5.Güvenlik

Kripto para piyasasındaki hacim arttıkça bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların da hedefi haline geldi. Kripto borsaları saldırılar ile karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle kripto paralarınızın güvenliğini sağlamak için adımlar atmayı bilmelisiniz.

İlgili: En güvenli kripto borsaları

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.