Ünlü CEO’dan Bitcoin yatırımcılarına kötü haber!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Huobi CEO’su Du Jun, 20 Şubat Pazar günü CNBC ile yaptığı son röportajda Bitcoin için değerlendirmelerde bulundu. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü CEO’dan Bitcoin yatırımcılarına kötü haber!

Bitcoin, haftalardır süren düşüş trendini cılız ataklar dışında kırmayı başaramadı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğünde Bitcoin için 100,000 dolarlık fiyat etiketinin yakın bir zamanda aşılacağı konulmaya başlandı ancak bu gerçekleşmedi.

 

bitcoin

O günden bu yana değerinin %42’sini kaybeden lider kripto para birimi için yatırımcıları üzecek bir değerlendirme geldi. Huobi CEO’su Du Jun, 2024’ün sonlarında veya 2025’in başlarında başka bir Bitcoin boğa koşusu beklemediğini söyledi.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

uobi CEO’su Du Jun, 20 Şubat Pazar günü CNBC ile yaptığı son röportajda, mevcut Bitcoin grafik modellerinin geçmiş Bitcoin yarılanma döngülerine benzer olduğunu söyledi. Ünlü yönetici Bitcoin fiyatının 4 yılda bir gerçekleşen yarılanmaya bağlı olduğuna dikkat çekti.

Daha önce, Bitcoin yarılanmaları 2012, 2016 ve 2020’de gerçekleşti ve bu yarılanmanın ertesi yılında Bitcoin fiyatlarının büyük bir ralli ile artış gösterdi.

Bu döngü devam ederse, şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız. Bu döngünün ardından, Bitcoin’de bir sonraki boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak.”

Son dönemlerde kripto piyasası ve Bitcoin fiyatı Federal Rezerv’in (Fed) şahin politikalar açıklamasının ardından bir düşüş yaşadı. Fed’in mart ayında faiz artışına gideceği ve uzun bir aradan sonra yapacağı bu artışın 25 baz puan olacağı değerlendiriliyor. Ancak ekonomistler artışın 50 baz puan olabileceğini tahmin ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginlikler de piyasaları olumsuz etkiliyor. Kripto piyasasına daha fazla kurumsal oyuncunun girmesi küresel piyasalara daha fazla eklemlenmesine neden oldu ve artık Bitcoin küresel değişkenlere karşı daha hassas. Bu olaylar karşısında fiyat tepkiler eskisinden daha hızlı ve keskin gerçekleşiyor. Ünlü CEO bu jeopolitik olaylara da dikkat çekti.

Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var. Örneğin savaş dahil jeopolitik konular veya son zamanlardaki Covid de piyasayı etkiliyor”.

Bitcoin, haftanın ilk iş gününe yatay bir seyir izleyerek girdi. Ancak unutmamak gerekiyor ki dünden bu yana kritik bir psikolojik eşik olan 40,000 doların altında işlem görüyor. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarkatcap verilerine göre 39,370 dolardan işlem gören BTC, son 7 günde %7 değer kaybetti.

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin  teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü CEO’dan Bitcoin yatırımcılarına kötü haber!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.