1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Morgan Stanley’den Ethereum yatırımcılarına uyarı!

Morgan Stanley’den Ethereum yatırımcılarına uyarı!

Morgan Stanley’den Ethereum yatırımcılarına uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev finans kuruluşu yeni yayınlanan bir raporda Ethereum yatırımcılarını uyardı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Morgan Stanley’den Ethereum yatırımcılarına uyarı!

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Morgan Stanley, Ethereum yatırımcılarını uyardı. Banka, Ethereum’un pazardaki payını rakiplerine kaybedeceğini tahmin ediyor.

Yeni bir raporda, yatırım stratejisti Denny Galindo, dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un bu alandaki rakiplerine karşı elinin zayıf olduğunu değerlendirdi. Galindo’ya göre Ether, bir değer deposu olarak Bircoin ile girdiği rekabetten daha zorlu bir sınav ile karşı karşıya.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Analist, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarına ek olarak gelecekteki düzenlemelerle, rakiplerinin beğenilerinden gelen sert rekabetle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.

“Ethereum, akıllı sözleşme pazarında Bitcoin’in değer deposu pazarında karşılaştığından daha fazla rekabetle karşı karşıya. Ethereum, akıllı sözleşme platformu pazar payını daha hızlı veya daha ucuz alternatiflere kaptırabilir.”

Galindo, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının, zincir içi tıkanıklık ve yüksek işlem ücretleri nedeniyle ölçeklenebilirlik sorunları yaşayabileceğine dikkat çekti. Ethereum gerekli güncellemeleri gerçekleştirmez ise rakiplerinin gerisinde kalabilir.

“Ethereum’a özgü ikinci büyük risk, blok zinciri şişkinliği ve ölçeklenebilirliktir. Blok zincirleri, yerleşik fazlalığa sahip oldukları için temelde pahalı teknolojilerdir. Küresel bir akıllı sözleşme platformu olabilmek için, Ethereum’un çok büyük miktarda veri depolaması gerekiyor (öncelikle her akıllı sözleşme için değişkenler) ve potansiyel alternatiflere göre işlem başına kullanımı daha hızlı ve daha ucuz olmalı.”

Analist, düzenleyici otoritelerin odağında DeFi ve NFT’lerin olduğunu ve bu pazardaki en büyük paya sahip olan Ethereum’un bundan en fazla etkilenen platform olabileceğini de sözlerine ekledi.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

“Değişen düzenleyici ortam başka bir büyük risk oluşturuyor. Ethereum’daki faaliyetlerin çoğu, hızla gelişen düzenlemelere sahip iki alan olan DeFi ve NFT’lerdedir. Finans gibi belirli pazar segmentlerinin Ethereum kullanmasını kısıtlayan veya ortadan kaldıran düzenlemeler, Ethereum işlemlerine olan talebi azaltabilir.”

Altcoinlerin lideri yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,642 dolardan işlem görüyor. Ether, son 24 saat içerisinde %3,2 son 7 günde ise %7,62 değer kaybetti.

Haftalık Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

ethereum

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: