1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yatırımcıların Ethereum rallisi beklentisini gösteren yeni veriler

Yatırımcıların Ethereum rallisi beklentisini gösteren yeni veriler

Yatırımcıların Ethereum rallisi beklentisini gösteren yeni veriler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağında Merge öncesi dikkat çeken bir hareketlilik var. Öyle görünüyor ki günlük 70,000’de fazla yeni adres ağa katılıyor ki bu da fiyat için boğa bir beklentinin işareti olabilir. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Merge öncesi Ethereum’a akın: Günlük yeni kullanıcı sayısı inanılmaz

Ethereum (ETH), çok merakla beklenen ve Merge ismi verilen güncellemeye hazırlanıyor. Burada hazırlık devam ederken, ETH ağı dikkat çeken bir hareketlilik yaşıyor. Öyle görünüyor ki Ethereum blockchainin yapacağı güncelleme bu varlık için boğa gelişme olarak görülüyor. Bu gelişmeler ışığında her gün Ethereum ağında açılan yeni adres sayısı 15 Eylül’de yapılacak güncelleme öncesi çok yükseldi.

Ethereum ağında 2 Eylül günü 204,571,827 tekil adres bulunuyor. 2 Ağustos gününde ise 202,361,298 vardı. Geçen 30 günde 2,210,529 adreslik bir artış söz konusu. Bu da son bir ayda her gün Ethereum’a 71,307 adresin eklendiğini gösteriyor. Veriler ise Etherscan’den alındı.

İlgili – Ethereum fiyatında yükselişin önümdeki kritik engel: Güncel ETH teknik analizi

Yatırımcıların Ethereum rallisi beklentisini gösteren yeni veriler

Ethereum adres sayısı grafiği Kaynak: Etherscan

Tabii şunu da belirtelim ki yeni açılan adreslerin hepsi aktif adresler olmayabilir. Ayrıca bunlar ağa katılan kişi sayısını da göstermiyor. Bireysel ya da kurumsal yatırımcıların her zaman birden fazla ve farklı Ethereum cüzdanlara sahip olması ihtimali var.

İlgili – Coinbase’den Merge sonrası Ethereum’da bölünme açıklaması

Yatırımcıların Ethereum rallisi beklentisi

Kripto para piyasası şu an bir satış durumu yaşıyor. Buna rağmen Ethereum adresleri sayısındaki artış Merge güncellemesi ile bağlantılı. Merge ile Ethereum ağı, proof of work sistemden Proof of Stake (PoS) blockchaine geçecek.

Öyle görünüyor ki birçok yatırımcı bu geçişi fiyat için pozitif değerlendiriyor. Genel olarak ise burada bir ralli beklentisi var.

Ethereum fiyatı kısa süre önce 2,000 dolara kadar çıktı ve buradan şimdi 1,500 dolara kadar geriledi. ETH fiyatının Merge’in başarılı olması durumunda ralli yapması beklentisi çok yüksek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: